Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Jak głosowali mieszkańcy Warmii i Mazur?


Według danych sondażowych przygotowanych przez Ogólnopolską Grupę Badawczą na Warmii i Mazurach najwięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (31,7%) - podało radio Olsztyn. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 30,9%.Kolejne miejsca przypadły Trzeciej Drodze (13,9%), Lewicy (9,6%), Konfederacji (8,6%) oraz Bezpartyjnym Samorządowcom (4,0%). Inne partie uzyskały 1,3%.

 

Znamy pierwsze cząstkowe wyniki wyborów z tak zwanego okręgu olsztyńskiego. Największe poparcie ma PiS – 34,95 procent, Koalicja Obywatelska 28,98 procent, Trzecia Droga 17,23 procent, Lewica 7,91 procent, Konfederacja 7,31 procent.

 

 

Pracownia IPSOS przedstawiła kolejne pogłębione badanie, tzw. late poll. Jak wynika z sondażu, wybory parlamentarne w 2023 roku wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Partia nie będzie jednak w stanie stworzyć rządu, nawet z Konfederacją - wynika z badania. Większość w parlamencie będzie miała bowiem opozycja.


Reklama

 

 

WP podała kolejne sondażowe wyniki wyborów 2023. Według badania late poll przygotowanego przez Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP, PiS - nawet w koalicji z Konfederacją - w wyborach parlamentarnych 2023 nie zdobędzie wymaganej liczby posłów do stworzenia większości.

 

Wyniki late poll prezentują się następująco: Prawo i Sprawiedliwość - 36,6 proc. (198 mandatów), Koalicja Obywatelska - 31 proc. (161 mandatów), Trzecia Droga 13,5 proc.(57 mandatów), Lewica 8,6 proc. (30 mandatów), Konfederacja 6,4 proc. (14 mandatów).

 

Ubiegająca się o reelekcję „jedynka” olsztyńskiej listy Urszula Pasławska z PSL mówiła na antenie Radia Olsztyn, że to „bardzo dobry wynik”.

Reklama

 

- Dałoby nam to szansę na dwa mandaty. Nasza lista w tym okręgu była bardzo mocna – samorządowcy, przedsiębiorcy, społecznicy. To da silny mandat do tego, by jeszcze ciężej pracować w województwie warmińsko-mazurskim, co od wielu lat czynimy – mówiła w Radiu Olsztyn.

Źródło: Radio Olsztyn, WPKomentarze do artykułu

Biedny łysy Olo, coraz cichszy jest Twój skowyt...czyżby brak kowidowych dopalaczy Cię osłabił? :D Niedawno rozsypywali w lasach \"szczepionki\" dla lisów, może pozbywali się tych genetycznych, warto spróbować :)))

Jego Eminencja

Bełkot krola jest niepodrabialny

Jeżeli wyniki nie zostały sfałszowane to niestety \"ludzie\" są naprawdę tępym i bezmyślnym bydłem, które faktycznie powinno być wyszczepione, Przy następnej plandemii już nie tylko kagańce na mordy założą, ale zrobią wszystko, co powie ich właściciel. Masa bezmózgów, pozbawiona pamięci.

swinia ktora chodzi do kina

Wyniki zdecydowanie rożnia sie od powiatu szczytno :) tu rzadzi zdecydowanie pisokomuna zdobyła 37 % ale cała opozycja aż 63% !!!! skonczyły sie nierzady pisu Brawo polska ! przyszedł czas rozliczenia i CELA PLUS

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama