Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Integracja seniorów między lekcjami (zdjęcia)


Nie ostygły jeszcze emocje z Senioriady” w Jerutkach, a już w sobotę część powiatowych seniorów brała udział w podobnym wydarzeniu, tym razem w pasymskiej Kalwie. Tam stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia zorganizowało spotkanie integracyjne, stanowiące część realizowanego aktualnie projektu.Wiedzę, by się utrwaliła i dała spodziewane efekty, trzeba... przetrawić. Dać jej spokojnie usadowić się w mózgowych komórkach, których w tym czasie nie należy obciążać. A najlepszy odpoczynek – to swobodna, niczym niezmącona zabawa. I tak właśnie było w Pasymiu.


Reklama

 

Reklama

- Spotkanie integracyjne było jednym z działań zaplanowanych w naszym projekcie – mówi Rafał Szumny ze stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. - W jego ramach uczymy seniorów z powiatu szczycieńskiego, jak sobie radzić we współczesnym, cyfrowym świecie. Organizowane są zajęcia, podczas których seniorzy nabywają umiejętności korzystania z internetu w codziennych sprawach, np. jak założyć profil zaufany, pobrać e-receptę, zarejestrować się u lekarza itp., itd., ale wskazujemy też na zagrożenia, na cyberprzestępczość i uczymy, jak się jej wystrzegać. Są też spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, np. psychologiem.

 

W pasymskim spotkaniu uczestniczyli seniorzy ze Szczytna, którzy znaczną część szkolenia mają już za sobą oraz z Jedwabna, gdzie zajęcia dopiero ruszają.

 

Warto podkreślić, że projekt pt. Nowe Technologie w Bezpiecznej Służbie Jesieni Życia jest już drugim o tej samej tematyce, co świadczy o zapotrzebowaniu. Został dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywni+.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama