Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Inspektor Agata Malasińska-Nagórny nowym Komendantem-Rektorem Akademii Policji w Szczytnie


Z dniem 20 czerwca 2024 roku, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyznaczył insp. dr Agatę Malasińską-Nagórny na stanowisko Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie. Oficjalne wprowadzenie na stanowisko odbyło się tego samego dnia w Auli im. Władysława Stasiaka.Podczas uroczystości, Czesław Mroczek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, przyjął meldunek o objęciu stanowiska przez nową Komendant-Rektor. Mroczek podziękował także mł. insp. dr Monice Porwisz za dotychczasowe pełnienie obowiązków Komendanta-Rektora i wyraził uznanie dla insp. dr Agaty Malasińskiej-Nagórny.

 

- Dzisiaj symbolicznie zamykamy proces formowania nowego kierownictwa Policji. Akademia Policji w Szczytnie jest kluczowym miejscem dla szkolenia policyjnych kadr oraz bezpieczeństwa kraju. Model szkolnictwa policyjnego, wypracowany kilka miesięcy temu, będzie wdrażany przez nową Komendant-Rektor – powiedział Mroczek.

 

Nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, Zastępca Komendanta Głównego Policji, w imieniu Komendanta Głównego Policji, odczytał list gratulacyjny dla insp. dr Agaty Malasińskiej-Nagórny:


Reklama

 

- To zaszczytna funkcja, ale i wielkie wyzwanie. W Pani rękach spoczywa odpowiedzialność za kształcenie policyjnych kadr oraz studentów cywilnych. Życzę wytrwałości i satysfakcji z dokonań Akademii Policji w Szczytnie - mówił.

 

Nowa Komendant-Rektor, insp. dr Agata Malasińska-Nagórny, zwróciła się do zgromadzonych:

 

- Mam ogromny zaszczyt objąć funkcję Komendanta-Rektora. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej służyć Akademii. Proszę o wsparcie, ponieważ siła tkwi w zespole, a nie w jednostce - mówiła.

 

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, w tym Agata Furgała, Dyrektor Departamentu Porządku Publicznego MSWiA, Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński, oraz Stefan Ochman, Burmistrz Miasta Szczytno. Obecni byli także szefowie jednostek i instytucji województwa warmińsko-mazurskiego, współpracujących z Akademią Policji w Szczytnie.

Reklama

 

Insp. dr Agata Malasińska-Nagórny pełni służbę w Policji od 2000 roku. Uzyskała stopień doktora nauk prawnych w 2014 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Karierę policyjną rozpoczęła w Zespole Policji Sądowej Komendy Powiatowej Policji w Końskich, a następnie zajmowała stanowiska wykonawcze i kierownicze w różnych jednostkach, m.in. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

 

Nowa Komendant-Rektor została odznaczona brązowym medalem za „Długoletnią Służbę”, złotą odznaką „Zasłużony Policjant” oraz brązowym medalem za „Zasługi dla Obronności Kraju”.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama