Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Innowacyjny lek z Japonii będzie walczył z COVID-19 w Szczytnie


W szpitalu w Szczytnie chorym na COVID-19 będzie podawany innowacyjny, japoński lek. Nasza placówka znalazła się w gronie zaledwie kilku szpitali w Europie, gdzie preparat będzie stosowany. Nazwa leku i jego skład są na razie mocno chronione. Nie jest on dostępny, ani w obiegu szpitalnym, ani pozaszpitalnym.Dzięki staraniom dyrekcji Szpital Tymczasowy w Szczytnie dedykowany pacjentom chorym na COVID-19 otrzymał akredytacje na „badanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania japońskiego leku u pacjentów zarażonych COVID-19 z łagodnym zapaleniem płuc”.


Reklama

 

- Nie sposób przecenić zaangażowania i pomocy przy uzyskaniu akredytacji profesora Sławomira Żeglenia, który na co dzień pracuje w Uniwersyteckim Centrum Kliniczne w Gdańsku, a wspierającego nas w Szczytnie już niespełna rok czasu – mówi Dominik Górski, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Szczytnie. - Wspólnie z panem profesorem przetarliśmy ścieżki i pokazaliśmy, że w małym ośrodku również może być uprawiana wielka medycyna. Akredytacje taką otrzymały jeszcze trzy ośrodki akademickie w Polsce i kilka zagranicznych.

 

Reklama

Roli głównego badacza podjął się lek. Adam Nagajewski, który będzie nadzorował całe badanie i raportował do działu badań niekomercyjnych UCK w Gdańsku.

 

- Wobec czyhającej u progu V fali związanej z nową odmianą wirusa SARS-CoV-2 Omikronem są to bardzo dobre wieści dla naszych potencjalnych przyszłych pacjentów – mówi doktor Górski. - Na koniec pragnę podkreślić, że nie leczenie a profilaktyka jest obecnie najlepszym sposobem na uniknięcie chorób. W tym przypadku myślę o szczepieniach i pragnę o nich wszystkim przypomnieć.

 

Tymczasowy Szpital Covidowy w Szczytnie działa od 1 grudnia 2020 rok. Dysponuje 100 miejscami respiratorowymi. Do tej pory przez szpital przeszło około 1000 pacjentów. Ponad 70 procent z nich udało się uratować życie.Komentarze do artykułu

C-19

Krajan , a sylwester marzeń w Zakopanem , przykład idzie z telewizji.

Ja

Rozumiem, że najpierw testowano na Japończykach. Jakie efekty?

Krajan

Tu o leku, ale w relacji foto z orszaku Trzech Króli - bardzo dobrze, że zamieszczono zdjęcia, bo policja będzie miała ułatwioną pracę - widać zero odpowiedzialności! Gdzie maseczki, gdzie dystans? czy wyście ludzie powariowali? Jestem ciekaw skutków za ok. 2 tygodnie. Przy tym po 10 stycznia dzieci wrócą do stacjonarnej nauki. To jest masowa impreza, co do której limit wynosi 100 osób, które zachowują dystans między sobą 1,5 m. Czy ktoś sprawdzał zaświadczenia o szczepieniu, czy ktoś sprawdzał wykonanie testu?

królik doświadczalny

Norymberga 2.0

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama