Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Incydent w Pasymiu. Nastolatkowie aresztowani za pobicie (wideo)


Dwóch nastolatków pobiło 17-letniego mieszkańca gminy Pasym. Do zdarzenia doszło w przy molo nad jeziorem Kalwa. Sprawcy pobicia już są w rękach policji. Będą mieli spore kłopoty. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór.


 

Policjanci ze szczycieńskiej jednostki w środę (08.05.2024 r.) zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło dzień wcześniej (07.05.2024 r.) w Pasymiu. Pokrzywdzony 17-latek opowiedział funkcjonariuszom o tym, że został pobity przez dwóch mężczyzn.

 

Policjanci w wyniku podjętych działań zatrzymali sprawców w wieku 17 i 18 lat, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

 

- W toku przeprowadzonych czynności mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 158 Kodeksu Karnego, a następnie zostali przesłuchani w tej sprawie – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru – dodaje.

 

W wyniku działań sprawców 17-latek odniósł obrażenia ciała, które na szczęście nie wymagały leczenia szpitalnego. Ponadto jeden ze sprawców kierował wobec pokrzywdzonego groźby, które wzbudziły u niego obawę ich spełnienia, co również wiąże się z konsekwencjami karnymi.

 

 

Mężczyźni niebawem staną przed sądem, aby ponieść konsekwencje popełnionych czynów. Przypominamy, że 17-letni sprawca pomimo młodego wieku ponosi odpowiedzialność karną tak jak dorosły.

 

Sprawca przestępstwa udziału w bójce lub pobiciu podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama