Wtorek, 19 Marca
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -

Imponująca liczba medali pływaków z Płetwala

Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Pływaniu za nami. Zawody odbyły się w miniony weekend. Zaskakującą liczbę medali, bo aż 19 zdobyło zaledwie sześciu zawodników Płetwala Szczytno.

• Data:

Jeszcze niedawno Płetwal Szczytno reprezentowało ponad 50 zawodników. Z uwagi na brak basenu i wykruszenie się składu, na zawodach w Olsztynie wystartowała szóstka pływaków. Co zaskakujące, tylko jednemu zawodnikowi nie udało się stanąć na podium.

- Tobiasz Czerniawski jako 16-latek startował w kategorii wiekowej z dużo starszymi. Mimo to ustanowił wspaniałe rekordy życiowe i kilka razy zajął 4 miejsce – motywuje Sławomir Szczerbal.

Najlepszym dorobkiem medalowym może pochwalić się Martyna Pieńkowska (12 l), która aż czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium i tylko raz na trzecim. Ignacy Choroszewski (13 l) również zdobył 5 medali, jednak na najwyższym stopniu podium stanął tylko raz. Alicja Walc też przywiozła 5 krążków, z czego aż 4 to medale brązowe. Debiutujący na Mistrzostwach Wojtek Wąsik (11 l) zdobył 3 krążki, natomiast Lena Wyrostek (12 l) - jedno srebro.

- Na zawodach pływackich można zdobywać wiele medali, ale o ich jakości świadczy klasyfikacja indywidualna za 3 najlepiej punktowane starty. Dwie drugie lokaty zajęli nasi zawodnicy: Martyna Pieńkowska i Ignacy Choroszewski – cieszy się trener Sławomir.