Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Igor i Michał zasiądą w Młodzieżowym Sejmiku Województwa


Igor Klimek i Michał Wojciechowski – to dwie osoby z naszego powiatu, które zadbają o interesy młodych w Warmińsko-Mazurskim. 24 maja zostali powołani na dwuletnią kadencję członków Młodzieżowego Sejmiku w naszym województwie.Igor wystartował w konkursie z ramienia samorządu uczniowskiego, natomiast Michał jest reprezentantem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnie. Obaj są uczniami Zespółu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. 


Reklama

 

Reklama

 

- Planuję zająć się tematyką prozdrowotną poprzez: propagowanie wiedzy na temat chorób cywilizacyjnych, naukę pierwszej pomocy, czy organizowaniem olimpiad tematycznych i konkursów[...] Pomysłów jest naprawdę wiele  - mówi Igor.

- Chciałbym ograniczyć emigrację młodzieży do większych miast. Wśród rówieśników niejednokrotnie słyszałem, że ten region nie ma perspektyw. Poza tym chcę zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, poprzez pozyskiwanie dotacji zewnętrznych dla OSP - dodaje Michał.

 

Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego powołany został w grudniu 2021 roku. Głównym celem utworzenia było zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w działania na rzecz młodzieży. Młodzieżowy Sejmik będzie stanowił forum dyskusji i wymiany doświadczeń, a także integracji środowisk młodzieżowych. W czerwcu tego roku odbędzie się ślubowanie i zaprzysiężenie nowych radnych.

 

DDKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama