Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Igor, Marcin, Rafał... - złote medale dla Katany


W Żyrardowie odbyły się Mistrzostwa Polski Dziecięcej Ligi Grapplingowej, na których szczycieński klub jiu-jitsu "Katana Berserker's Team Szczytno" wystartował z 14-osobową ekipą młodych wojowników.Ze złotymi medalami z zawodów wrócili Igor Morawski (40 kg), Marcin Błaszczak (50 kg) , Igor Szewczak (66 kg), Rafał Lange (78 kg). Srebro przypadło braciom Małkowskim: Bartkowi, który zawalczył w wadze 36 kg oraz Maćkowi w kategorii 30 kg.


Reklama

 

Reklama

Na drugim stopniu podium znaleźli się również Franek Łomiak (28 kg) i Kuba Ochelsk (+66 kg).

 

Z brązem z zawodów wrócili: Krzysztof Kędzior (24 kg), Sergiusz Delowicz (20 kg), Igor Szlaga (46 kg), Mikołaj Nowotka (42 kg), Jakub Pogorzelski (64 kg) oraz Adam Zygmuntowicz (36 kg).

 

- Był to ostatni nasz start w tym sezonie. Zabrakło paru mocnych punktów naszego klubu, stąd zabrakło nas na podium w klasyfikacji drużynowej, lecz starty oceniam jako bardzo dobre - mówi trener Katany, Jacek Szewczak. - Na szczególne wyróżnienie zasługują Igor Morawski, Marcin Błaszczak i Igor Szewczak. W tej trójce widać duży potencjał, który będzie rósł z każdym turniejem i treningiem.

 

Tego samego dnia, w Mińsku Mazowieckim odbyła się druga edycja Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI I NO GI. Niezawodny okazał się Łukasz Elbruda, który w rywalizacji w dwóch kategoriach kimon wywalczył pierwsze miejsca. Trzecią walkę - bez kimon - skończył na trzecim miejscu.

 

Dobry pokaz swoich umiejętności dał również Adrian Maksymowicz, który zajął drugie miejsce w swojej kategorii. Warto wyróżnić również Milenę Wojeciechowską i Kamila Taredajnę, którzy pomimo że w szczycieńskim klubie są od niedawna, to osiągają duże sukcesy.

 

 

1. Kamil Taradejna - kimona; adult; biały; - 88.3 kg

1. Milena Wojciechowska - bez kimon; kobiety; biały; -71.5 kg

1. Łukasz Elbruda - kimona; master; purpurowy; -100.5 kg

1. Łukasz Elbruda - kimona; adult; purpurowy; -100.5 kg

2. Milena Wojciechowska - kimona; kobiety; niebieski; -69 kg

2. Adrian Maksymowicz - kimona; adult; niebieski; -70 kg

3. Łukasz Elbruda - bez kimon; adult; purpurowy; -97.5 kgKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama