Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Igor Chmieliński: - Czas na zmiany!


Promocja. Pod takim hasłem prowadzona jest kampania Igora Chmielińskiego, lokalnego przedsiębiorcy, który zdecydował się kandydować w najbliższych wyborach parlamentarnych. Już 15 października spotkamy się przy urnach wyborczych, aby oddać głos na swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Jednym z nich jest Igor Chmieliński, który startuje z 12 pozycji na liście Koalicji Obywatelskiej. Co o nim wiadomo?Urodzony w 1987 roku Chmieliński jest współwłaścicielem oraz członkiem zarządu firm Lac-Met i Novum, czyli rodzinnych przedsiębiorstw z ponad 30-letnim doświadczeniem, zatrudniających łącznie ponad 400 osób.

 

Jego własna firma początkowo założona w miejscowości Kobołycha (w województwie warmińsko-mazurskim), od kwietnia 2018 roku stacjonuje w Szczytnie, dokładniej przy Strefie Ekonomicznej. Lac-Met zajmuje się obróbką metali, produkcją konstrukcji lekkich oraz dostarczaniem sprzętu do uprawiania kulturystyki czy na place zabaw w całej Polsce. Wykształcenie wyższe zdobywał w Wielkiej Brytanii, gdzie uzyskał tytuł inżyniera budownictwa, a następnie wrócił do kraju, aby zaangażować się w pracę w rodzinnej firmie.

Pierwsze polityczne kroki stawiał w wojewódzkim Stowarzyszeniu Młodych Demokratów, gdzie był wiceprzewodniczącym, oraz kandydując na burmistrza miasta Szczytno i na radnego Sejmiku Województwa w wyborach organizowanych blisko 10 lat temu, w 2014 roku.

 

Postulaty Igora Chmielińskiego skupiają się nie tylko na ogólnej poprawie życia w regionie, ale też na pomocy najsłabszym, w tym seniorom. Jednym z jego priorytetów jest zapewnienie godności osobom starszym poprzez wyrównanie wysokości emerytur, bez względu na zajmowane przez lata stanowisko.

 

Jako jeden z nielicznych w swoim planie wyborczym myśli o kobietach i potrzebie ich aktywizacji. Według ostatnich badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego aż 38% matek dzieci w wieku 1-2 lata nie pracuje ani nie jest na urlopie macierzyńskim. Nieco lepiej wygląda sytuacja przy odrobinę starszych dzieciach (27% w wieku 5 lat oraz 20% z 8-letnimi dziećmi). Liczne rozmowy z kobietami pokazały, że najbardziej przed powrotem do pracy hamują je małe zarobki czy niedobór publicznych żłobków w bliskiej okolicy. Kobiety zwracają również uwagę na intensywne mieszanie się państwa w ich prywatne życie i podejmowane wybory, czego rozwiązaniem może być rozdzielenie polityki od kościoła.

 

Chmieliński pochyla się również nad aktualnymi problemami: jego celem po wygranych wyborach jest pomoc rolnikom, którzy przegrywają w walce z koncernami oraz ogromnymi sieciami sklepów spożywczych, wykorzystującymi swoją pozycję i nakładającymi ekstremalnie niskie ceny za dostarczane towary, co wielu z nich doprowadza na skraj bankructwa lub do marnowania żywności przez niemożność jej sprzedania.

Problem ten porusza jeszcze mocniej, jeśli uświadomimy sobie, że rocznie w Polsce marnujemy 4,8 mln ton żywności, według raportu przeprowadzonego przez Bank Żywności w ramach Programu Racjonalizacji i Ograniczenia Marnotrawstwa Żywności.

 

Istotną kwestią do rozwiązania są również śmieci, a dokładniej ich przetwarzanie. Kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej opowiada się za odpowiednim dotowaniem firm komercyjnych, które mają możliwość uporania się z przerabianiem odpadów. Niestety, dzikie wysypiska wciąż są uciążliwym problemem, nie tylko w województwie warmińsko-mazurskim, ale i w całej Polsce, zatruwając środowisko oraz powietrze, którym oddychamy.

 

Jako przedsiębiorca zwraca uwagę na największe problemy, które dotykają tę grupę wyborców. Zdaniem Chmielińskiego to państwo powinno pomagać właścicielom firm, bo to właśnie oni przede wszystkim wpływają na rozwój gospodarczy Polski.

 

Apeluje, aby ograniczyć instytucje kontrolne, które często powielają swoją pracę za pieniądze podatników, wprowadzić zwolnienia z podatków przy inwestycjach, wyhamować szalejące podwyżki najniższej krajowej, która jest jednoznaczna ze zwiększoną inflacją i zmniejszeniem wartości złotówki, uprościć obowiązujące przepisy, zmniejszyć stawkę podatku VAT, PIT i CIT, za to zwiększyć możliwość dofinansowań i ich kwotę na szkolenia dla pracowników czy dotacje do fotowoltaiki dla firm, aby móc jeszcze mocniej zadbać o środowisko, nie tylko lokalnie, ale i globalnie.

Co z 800 plus? Zdaniem kandydata Koalicji Obywatelskiej należy je wypłacać tylko dla osób pracujących lub faktycznie niezdolnych do pracy, ale jednocześnie zmniejszyć stawki ubezpieczeniowe dla najuboższych, aby więcej pieniędzy zostawało w ich portfelach.

 

Właściciel firmy Lac-Met zwraca uwagę na konieczność przywrócenia równowagi finansowej i decyzyjnej dla samorządów. Pieniądze z podatków danego województwa są wypracowane przez dane województwo i właśnie tam powinny zostać, z możliwością odpowiedzialnej pomocy mniej radzącym sobie regionom.

 

Ekologia i troska o środowisko jest ważnym elementem postulatów wyborczych Chmielińskiego. Apeluje o dostęp do taniej energii i paliw dla każdego obywatela, ale również o intensywny rozwój zielonej energii, między innymi dzięki panelom fotowoltaicznym.

W programie wyborczym Igora Chmielińskiego możemy również znaleźć propozycję dotyczącą uproszczenia systemu podatkowego, ale i sposób na tanie mieszkania, których wciąż brakuje. Według aspirującego posła rozwiązaniem może być udzielanie kredytów z możliwością rotacji wysokości i czasu spłacania rat, która będzie dopasowana do możliwości kredytobiorcy w trakcie całego okresu kredytowania.

 

Lokalny przedsiębiorca nie zapomina o konieczności rozwoju innowacji w gospodarce, priorytetowym traktowaniu edukacji i nauki języka obcego, umocnienia pozycji Polski w Europie, ale również nałożenia na telewizję publiczną obowiązku edukacji ekologicznej oraz zdrowego stylu życia.

 

Nie sposób pominąć tematu imigrantów, zwłaszcza że znajdujemy się blisko wschodniej granicy. Sam Chmieliński przyznaje, że najważniejsze jest dla niego dobro kraju, ale nie potrafi przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy, która objęła kraj tuż za naszą granicą. Zaleca pomoc, ale tylko tym, którzy tej pomocy rzeczywiście potrzebują. Sam uczestniczył aktywnie, jako jeden z lokalnych działaczy, w pomocy uchodźcom z Ukrainy. Organizował zbiórki środków pomocy humanitarnej, a także kwaterował rodziny uciekinierów w swoim domu.

 

Igor Chmieliński zapewnia, że najważniejsza jest dla niego poprawa jakości życia lokalnych mieszkańców oraz troska o warmińsko-mazurskie środowisko, nazywając je małą ojczyzną. A jaki jest prywatnie?

 

- Jestem ogromnym fanem żeglarstwa, snowboardingu i szybownictwa. Przede wszystkim jednak jestem szczęśliwym ojcem dwuletniego syna. Walczę o zmiany nie tylko dla siebie, ale głównie dla niego i przyszłych pokoleń - odpowiada Chmieliński.

Materiał opłacony przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

 Komentarze do artykułu

PRZEGRACIE TE WYBORY NA WŁASNE ŻYCZENIE!

Nie jestem za Pisem ale za waszymi kłamstwami też nie. Brak odpowiedzi na jedno pytanie spowodowało, że stracicie miliony poparcia. Pytanie skieriwane do Pana Tuska: \"przyjmiecie uchodźców?\" I tu kompletna cisza. Wstyd. I wstyd podpisywać się i należeć do takich co kłamią na samym wstępie. Przegracie. Pozdrawiam.

stolarz

nie ubezpieczajcie hotelu lesna bo splonie jak grom

Nie jestem Idiotą

Postulaty utopijne. Ludzie nawet i tu nie są aż tacy głupi i wiedzą że te postulaty to tylko sieczka, która jest konieczna przy prezentacji kandydata. A w realu i tak nic z tego nie zostanie spełnione. Panie Igorze od dziś rzucam prace i głosuje na Pana a jak Pan wygra to ma mi Pan dać taką samą emeryturę jaką Pan otrzyma po 30 latach pracy .

On

Panie Igorze chce Pan odbierać przywileje emerytalne służbom, a dlaczego hydraulik też mógł się starać zostać żołnieżem, policjantem lub innym funkcjonariuszem. Jeśli nie przywileje to aby przyciągnąć ludzi do służby trzeba dać zarobić dużo. Pan jako biznesmen umie liczyć napewno Pana pracownicy zarabiają dużo ?. Na koniec budowanie kampanii na zabieraniu, czym jest spowodowane, do wojska się Pan nie dostał, frustracja. Jak zostanie Pan posłem to może bezpośrednio zmierzy się z 13 tys. wakatów w Policji pomimo przywileju emerytalnego chętnych jest mało. Życzę powodzenia i bardziej dojrzałego mylenia.

Rafał

Panie Chmieleński Pan ma podobnie jak radny Tomasz Łachacz, czyli przerost formy nad treścią i obaj macie jeden problem ,,Charyzmy nie da się kupić \" a bez tego tylko wydajecie pieniądze na kampanię bez żadnych efektów,gdyż wyborcy nie barany!

Rafał

Panie Chmieleński Pan ma podobnie jak radny Tomasz Łachacz, czyli przerost formy nad treścią i obaj macie jeden problem ,,Charyzmy nie da się kupić \" a bez tego tylko wydajecie pieniądze na kampanię bez żadnych efektów,gdyż wyborcy nie barany!

Olek

Nie rozumiem po co takim kandydatom w ogóle jakiś program. Cokolwiek by nie powiedzieli i co by nie obiecali to i tak nie ma sensu. 12 miejsce na liście oznacza, że taki kandydat nie ma najmniejszych szans.

Romek

Nie jestem jakimś maniakalnym zwolennikiem obecnych rządzących. Wszystkim się nie dogodzi. Tak już w rządzeniu bywa. Jednakże przez 8 lat rządów PO nie dostałem ani grosza podwyzki ani inflacyjnego, które oni znieśli wtedy. Tak jak obniżyli zasiłek pogrzebowy. Teraz mają czelność postulować (nie obiecac) podniesienie zasiłku. Budżetówce chcą dać 20 a nauczycielom 30 procent podwyzki. 8 lat nic nie dali w mojej budżetówce więc jakie mam podstawy takim ludziom wierzyć? I nie było wtedy pandemii ani wojny na Ukrainie. Teraz raptem podwyższyć chcą kwotę wolna od podatku do 60tys a za ich czasu było to 3.089,00zl. Przez cały okres ich rzadow. O przepraszam. Potem kwota wzrosła do 3.091,00zl. To jakiś ponury żart. I tacy ludzie nagle się zmienili??? To po prostu cud. Trzeba to zgłosić do Watykanu

Romek

A któż Panu Mariuszowi odbiera wolność w tym kraju i w jaki sposób? A jak to Pan na nierobów pracuje? Ja też z pensji oddaje podatki. Połowa przedsiębiorców Szczytnie jeździ leasingowymi furami ponad stan, bo uważają, że im się nalezy.

Mariusz

Życzymy wszyscy wygranej. Niech Pana ugrupowanie odsunie obecną władzę i wprowadzi wolność i \"normalność\" w życie, bo ja jako przedsiębiorca nie mam już siły robić na tą obecną patologię, nierbów i partyjnych słupów. hatfuu!

Marian

Pana Chmielińskiego w wyborach warto popierać. Jest jedynym kandydatem z naszego miasta, który ma jakieś realne szanse. W porównaniu z takimi nikomu nieznanymi lub od lat opatrzonymi kandydaturami jak Marczak czy Żuchowski jest o dwa poziomy wyżej. Niestety materiał promocyjny jaki przedstawił jest nieprofesjonalny. Widać tu rękę menadżera a nie politycznego wyżeracza. Jeżeli jednak miałbym kogoś wybrać to wolę młodego, rzutkiego gościa, który potrafi kierować znaną już na świecie firmą, zna języki i ma otwartą głowę. Politycznego cwaniactwa szybko się nauczy.

dr

Super program. \"Dla każdego coś miłego.\" Wyrównanie wysokości emerytur bez wzgledu na zajmowane w przeszłości stanowisko- najbardziej idiotyczny pomysł jaki można wymyśleć. Dlaczego tylko emerytur- wyrównajmy wszystko. Żołądki mamy jednakowe

Romek

Bla bla bla. Same ogólniki. A zrównywanie emerytur to jakiś absurd. Ten co pracował na ćwierć etatu i ten co odprowadzał wyższe składki ma mieć to samo? To po co wysilać się w życiu jak Pan Igor wszystkim zrówna...

marian

Krótko streścić? Popelina!!!! Wyrównywanie emerytur? To pachnie socjalizmem ale tak z ciekawości w górę czy w dół :)? Przeczytałem uważnie i po prostu \"mowa trawa\". Młoda ambicja polityczna ale za tym nie idzie żadna wartość, żaden autorytet ani nawet chęć do pracy! Nie widać nawet pomysłów tego \"członka rady gospodarczej\" przy Burmistrzu Szczytna! Szkoda gadać :(

Tak

Oj Panie Igorze.. znowu próbuje Pan tej polityki mimo, że każde wybory kończą się tak samo? No cóż. Pana wybór. Niestety ale powiem brutalnie. Mieliście szanse przez 4 lata aby zrobić coś aby móc na Was głosować. 2 miesiące przed wyborami i raptem tyle się dzieje. Był czas żeby się przygotować, zacisnąć współpracę z innymi partiami aby wygrać. Stety albo niestety ale przegracie te wybory.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama