Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

I wszystko jasne! Michał Trusewicz już oficjalnie zastępcą burmistrza Szczytna


Nasze wcześniejsze ustalenia potwierdziły się. To Michał Trusewicz został zastępcą burmistrza Szczytna Stefana Ochmana. Obowiązki przejmie w czwartek, 20 czerwca.Michał Trusewicz, rocznik 1976, to doświadczony urzędnik, który przez lata pracował w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Olsztynie, a ostatnio jako naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Piszu. To ceniony fachowiec.


Reklama

 

- Rola zastępcy burmistrza to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Dlatego na to stanowisko wybrałem osobę, która posiada wieloletnie doświadczenie urzędnicze i w mojej opinii jest w stanie sprostać stojącym przed nami wyzwaniami - mówi burmistrz Szczytna, Stefan Ochman. - Mamy wspólne cele, a głównymi z nich są rozwój naszego miasta oraz poprawa jakości życia mieszkańców. Liczę na udaną i owocną współpracę – dodaje.

 

Jako zastępca burmistrza Michał Trusewicz odpowiedzialny będzie m.in. za prowadzenie, nadzór i koordynację spraw realizowanych przez takie wydziały Urzędu Miejskiego w Szczytnie, jak: Wydział Gospodarki Miejskiej, Wydział Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska oraz Wydział Funduszy Zewnętrznych i Informatyzacji.

Reklama

 

Do jego zadań będzie należała również współpraca z podmiotami gospodarczymi realizującymi zadania miasta w zakresie usług komunalnych.

 

Trusewicz to dość znane samorządowe nazwisko w naszym powiecie. Barbara Trusewicz była wicewójtem gminy Dźwierzuty, a od 4 czerwca jest prezesem spółek komunalnych w Pasymiu. Z kolei Monika Trusewicz od 2 czerwca jest skarbnikiem miasta w Pasymiu. Czy to rodzina? Już nie. Choć należy dodać, że pan Michał był mężem pani Barbary, a pani Monika była żoną jego brata.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama