Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

I Szczycieński SuperSprint: znamy szczegóły wyścigów samochodowy


Sporty motorowe wracają do naszego powiatu. W niedzielę, 28 maja na lotnisku w Szymanach (część techniczno-administracyjna) odbędzie się I Szczycieński SuperSprint. Będzie się tam ścigać nawet 40 załóg samochodowych. 10 maja ruszą zapisy. Niemal każdy może wziąć udział w tej rywalizacji. Impreza będzie otwarta dla kibiców. Wstęp za darmo.- Wyścigi w Szymanach to zasługa pana komendanta policji w Szczytnie inspektora Radosława Dracha – mówi wprost Andrzej Miecznikowski, prezes AMK Rzemieślnik w Przasnyszu. - To on zainicjował to przedsięwzięcie. Przekonał do niego pana wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego, który wziął na siebie ciężar finansowania tego wydarzenia oraz władze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Bardzo cieszę się z tego przedsięwzięcia, bo wiem, że w powiecie szczycieńskim jest ogromne zainteresowanie sportami motorowymi.

 

Potwierdza to komendant Radosław Drach. Rozmowy na temat tego wydarzenia trwały od kilku tygodni.

 

- Trafiły na dobry grunt, bo zarówno pan wójt, jak i prezes portu lotniczego szybko podjęli ten temat – mówi komendant szczycieńskiej policji. - Bardzo im za to dziękuję. Rzeczywiście wielu młodych mieszkańców naszego powiatu interesuje się sportami motorowymi – mówi komendant. - Widzimy to i jest to ukłon w ich stronę – dodaje. - Zdecydowanie wolę, aby takie ściganie odbywało się w jednym, bezpiecznym miejscu niż miałoby się przenosić na drogi publiczne. Liczę, że mieszkańcy naszego powiatu zainteresują się tym przedsięwzięciem i być może na stałe zagości ono w naszym powiecie. Dla mnie, jako policjanta, bezpieczeństwo to fundament. Takie zawody dają szansę kierowcom sprawdzić swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach. Choć wciąż trzeba pamiętać, że prędkość, jazda samochodem, czy motocyklem niesie za sobą pewne ryzyko. Nie warto przeceniać swoich umiejętności nawet na sportowym torze – dodaje.


Reklama

 

I Szczycieński SuperSprint zaplanowano na niedzielę, 28 maja. Rywalizacja zacznie się już o... 6 rano.

 

- I myślę, że potrwa do godziny 18, 19 – mówi Andrzej Miecznikowski. - W rywalizacji będzie mogło wziąć udział 40 samochodowych załóg. Każda będzie miała po pięć prób sportowych. Do dyspozycji będzie kilka tras. Wymagających tras, bardzo technicznych – podkreśla.

 

Załogi będą rywalizowały na dystansie 1400 metrów. Liczy się szybkość przejazdu. Rywalizacja będzie przebiegała w trzech klasach pojemnościowych.

 

- Główne warunki uczestnictwa to kask, sprawne techniczne auto z aktualnym przeglądem technicznym i ubezpieczaniem, prawo jazdy kierowcy oraz trzeźwość – mówi prezes AMK Rzemieślnik. - Kierowca może jechać sam, ale może mieć też pilota. W danym momencie na torze będzie tylko jedna załoga.

 

Zapisy chętnych kierowców ruszą w środę, 10 maja. Pełna informacja, regulamin i formularz zgłoszeniowy będą dostępne na www.amkrzemieslnik.pl

Reklama

 

Kierowcy z gminy Szczytno udział w zawodach mają bezpłatny. Pozostali będą musieli uiścić 100 zł opłaty. Dla kibiców będzie utworzona specjalna strefa, do której wstęp będzie darmowy.

 

Dojazd na zawody od strony technicznej i administracyjnej lotniska (stary wjazd na lotnisko w stronę Sasku Małego).

 

- Będzie to czysta sportowa rywalizacja, zapraszam – zachęca Andrzej Miecznikowski.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama