Środa, 7 Czerwiec
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

"IO" - filmowa premiera z lokalnymi gwiazdami w Jedwabnie!


W czwartkowy wieczór Jedwabno stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia – odbyła się tam lokalna premiera filmu "IO" Jerzego Skolimowskiego, którego zdjęcia powstały w samym sercu gminy. Na ekranie pojawiła się mistrzowska gra piłkarzy lokalnego KS Zryw Jedwabno oraz liczni mieszkańcy, którzy wcielili się w role statystów. Warto dodać, że że "IO" otrzymał nominację do Oscara 2023 w kategorii najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego.Na premierze pojawiła się między innymi wicemarszałek województwa Sylwia Jaskulska. Wśród gości nie zabrakło również statystów oraz wójta Sławomira Ambroziaka, który również zagrał w tym filmie. Można było posłuchać zakulisowych opowieści o powstawaniu tej produkcji.

 

Jest szansa, że "IO" Jerzego Skolimowskiego stanie się też turystyczną wizytówką gminy Jedwabno.


Reklama

 

 

Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania wszyscy uczestnicy,grający w filmie, złożyli swoje podpisy na plakacie promocyjnym.

 

Warto również wspomnieć, że "IO" otrzymał nominację do Oscara 2023 w kategorii najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego. Bez wątpienia jest to nie lada wyróżnienie dla całego zespołu, który pracował nad tym projektem.

Reklama

 

Mieszkańcy gminy mogą być dumni ze swojej udziału w tym wyjątkowym projekcie, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci całej społeczności.Komentarze do artykułu

zainteresowany

I co z tym plakatem ?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama