Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Honorowi Dawcy Krwi - niezastąpieni bohaterowie codzienności...


Od wielu lat laboratoria na całym świecie próbują swoich sił, aby wyprodukować substancję, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jak dotąd nikomu to się nie udało. Jedyną fabryką, która od lat to robi jest ludzki organizm. To dzięki Honorowym Dawcom Krwi można ratować zdrowie i życie pacjentów w szpitalnych salach.Oddawanie honorowo krwi to najcenniejszy dar jaki można ofiarować drugiej osobie. Dlatego też Szczycieński Klub HDK przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie cyklicznie organizuje akcje krwiodawcze na parkingu hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie, gdzie raz w miesiącu parkuje mobilny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.


Reklama

 

W piątek, 20 stycznia zorganizowano pierwszą w nowym roku taką akcję. Na apel odpowiedziało wielu chętnych do podzielenia się tym bezcennym lekiem. Zarejestrowano 33 osoby z pośród których oddało 28 dawców. Łącznie pozyskano ponad 12 litrów krwi pełnej. Dziękujemy wszystkim za każdą krople swojej krwi i już teraz zapraszamy na kolejną akcję 17 lutego od 8:30 do 12:00.

Reklama

 

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 roku życia, ważący minimum 50 kg. Pamiętajmy, że każda kropla krwi jest na wagę złota dla potrzebujących. Honorowi Dawcy Krwi to prawdziwi bohaterowie codzienności, dzięki którym możemy ratować zdrowie i życie innych.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama