Poniedziałek, 16 Wrzesień
Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza -

Historyczne spotkanie Orzyn i Pasymia. Zwyciężyli Błękitni

To było pierwsze takie spotkanie obu drużyn w historii. Za nami piłkarskie derby w okręgówce, w których zmierzyły się ze sobą Perkun Orżyny oraz Błękitni Pasym. Wynik? Bez większego zaskoczenia. Górę wzięły doświadczenie i bramkostrzelność pasymian, którzy triumfowali na wyjeździe 4:1.

Pasymscy piłkarze nie pozostawili złudzeń i swoją grą pokazali, kto w „okręgówce” gra dłużej. Już w 29’ dość wyrównany początek przełamał Marcin Łukaszewski, który wykorzystał zamieszanie podbramkowe i zdobył gola. W 32’ świetne podanie Aleksandra Dobrzyńskiego odebrał Robert Malanowski, który skierował piłkę do siatki na 2:0. Kolejne uderzenie kibice zobaczyli już 9 minut po przerwie, kiedy to z rzutu wolnego pięknym i technicznym, a co najważniejsze celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jakub Kulesik. W 85’ po słupku z dobitki ponownie gola strzelił Łukaszewski.

W szale bramkowym przyjezdnych do Dźwierzut jedyną bramką dla beniaminka może pochwalić się kapitan drużyny, Tomasz Marszałek, który w akcji z kontry w 86 minucie gry zdobył gola na 1:4.

TS Perkun Orżyny: M. Marszałek (B), D. Mikulak, P. Kobus, T. Marszałek (C) (87' Bojanowski), A. Opalach, B. Laskowski, K. Kacprzak, D. Olszewski, A. Żebrowski (60' Śledziński), O. Żuk, J. Prachniewski (66' Giegiel).

Błękitni Pasym: M. Łukaszewski (86' Cisielski), A. Dobrzyński (C), B. Nosowicz, K. Świercz, K. Król, P. Brzozowski (B), J. Kulesik (84' Foruś), S. Chrzanowski (75' Krupiński), D. Wasiak, R. Malanowski (M) (87' Borkowski), K. Zimerman (M).

TS Perkun Orżyny 1:4 LKS Błękitni Pasym

0:1 - 29' Marcin Łukaszewski

0:2 - 32' Robert Malanowski

0:3 - 54' Jakub Kulesik

0:4 - 85' Marcin Łukaszewski

1:4 - 86' Tomasz Marszałek

Fot. Dzień meczowy rozpoczął się miłym akcentem. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kapitan Pasymia Aleksander Dobrzyński, w imieniu całej społeczności Błękitnych, przekazał kapitanowi Perkuna pamiątkową tablicę z gratulacjami z okazji awansu do klasy okręgowej.