Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Halina Mikos z Rekownicy pokieruje radą seniorów


Ukonstytuowała się Rada Seniorów gminy Jedwabno. Wyłoniono przewodniczącego, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza. W skład rady wchodzi 7 mieszkańców gminy. I to spośród nich wybrano władze nowego organu doradczego wójta Sławomira Ambroziaka.

 


  • Data:

Przewodniczącą rady została Halina Mikos, 70-letnia mieszkanka Rekownicy. Zawodowo związana była z finansami, ubezpieczeniami, prowadziła też rodzinny dom dziecka. Pani Halina pochodzi ze Śląska. Z gminą Jedwabną związana jest od 12 lat.


Reklama

 

Reklama

Wiceprzewodniczącą rady została Halina Jaśniewicz, sołtys Lipnik.

 

Funkcję sekretarza objęła Agnieszka Remuszko, 70-letnia informatyk pochodząca z Warszawy, która od 10 lat mieszka w Rekownicy.

 

- Rada będzie spotykała się raz na trzy miesiące – mówi Halina Mikos. - Ale myślę, że w pierwszym okresie naszej działalności spotkania będą intensywniejsze. Mamy mnóstwo projektów, pomysłów, które chcielibyśmy zrealizować. Pierwszy - to utworzyć w gminie stanowiska koordynatora, asystenta „samotnego, chorego seniora”. Taka osoba miałaby za zadanie umawiać wizyty u lekarzy specjalistów, dowieźć seniora na takie badania, rehabilitację, koordynować, pilnować terminów. Gmina Jedwabno jest wykluczona komunikacyjnie. Taki asystent to naprawdę bardzo ważna sprawa dla wielu naszych seniorów.

 

Seniorzy z rady zamierzają się spotkać w tej sprawie z wójtem, kierownikiem ośrodka pomocy społecznej i środowiskowego domu samopomocy.

 

- Chcemy też aktywizować seniorów, bo są to ludzie o ogromnym doświadczeniu i wiedzy, która może się przydać pozostałym mieszkańcom naszej gminy – dodaje panie Halina. - Chcemy wyciągnąć ich z domów. Szukamy właśnie siedziby, by mieli gdzie się spotykać. Wójt obiecał nam pomoc, jeśli lokal trzeba będzie adaptować na nasze potrzeby.

 

W skład rady wchodzą: Henryka Budna, Halina Jaśniewicz, Halina Mikos, Urszula Mirota, Agnieszka Remuszko, Jadwiga Senderowska oraz Małgorzata Szwiec-Niska.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama