Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Gwardia po raz pierwszy straciła punkty, honorowy gol Balcerzaka (zdjęcia)

W minioną sobotę piłkarzy Gwardii czekało jeszcze trudniejsze zadanie niż przed tygodniem. Szczycieńscy zawodnicy wybrali się do Stawigudy, gdzie przyszło im się zmierzyć z wiceliderem. Faworytem jednak wydawała się Gwardia, która do tej pory notowała same zwycięstwa, a rywalom przytrafiły się dwie wpadki w postaci remisu i porażki.

Spotkanie od samego początku było wyrównane, raz atakowali gospodarze, po chwili odgryzali się goście. Na pierwszą tego dnia bramkę kibicom przyszło czekać do 20. minuty, kiedy to Pawła Skrajnego ładnym strzałem z prawej strony boiska pokonał zawodnik GKS-u. Już trzy minuty później bramką odpowiedziała Gwardia. Bramkarz szczycieńskiej drużyny posłał długą piłkę, która minęła obrońców, a Maciek Balcerzak nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Do przerw,y mimo kilku okazji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron spotkanie miało bardzo podobny przebieg. Obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje, ale długo żadna z nich nie potrafiła przekuć ich na bramkę. W drugiej połowie dwukrotnie obrońcy GKS Stawiguda ratowali się wybyciem piłki niemal z linii bramkowej.

W 80. minucie sędzia odgwizdał przewinienie w polu karnym gości i wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał jeden z zawodników gospodarzy. Stracona bramka zmusiła piłkarzy Gwardii do jeszcze śmielszych ataków, a rywale, niestety, to wykorzystali. Po jednej z akcji piłkarzy ze Szczytna przeciwnik wyprowadził szybką kontrę zakończoną zdobyciem gola. W ten sposób GKS ustalił wynik meczu na 3:1, a Gwardia po raz pierwszy w tym sezonie straciła punkty.

Skład: 99. Paweł Skrajny – 96. Kamil Świercz, 18. Daniel Włodkowski, 20. Michał Murawski – 2. Przemysław Ciebień, 21. Gabriel Sachajczuk, 3. Igor Nurkowski, 10 Rafał Krajza, 6. Michał Kwiecień – 9. Maciej Balcerzak, 11. Szymon Chrzanowski.

Rezerwowi: Kunce, Nysztal, Romanov, Sokołowski, Wnuk, Zaborowski,