Dwudniowe zmagania o miano „Dzielnicowy Roku 2017”, będące jednocześnie wojewódzkimi eliminacji do zawodów ogólnopolskich, rozpoczęły się 28.09.2017r. na terenie obiektów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. To już X edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych.
Po tym jak w 19 poszczególnych powiatach zostały przeprowadzone lokalne eliminacje, w formie testu wiedzy, ich zwycięzcy spotkali się w Szczytnie. Łącznie, w powiatowym etapie zawodów uczestniczyło 270 policjantów dzielnicowych, a do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych.
Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.
Dzielnicowi przez dwa dni rywalizowali w pięciu konkurencjach:
1. teście wiedzy policyjnej
2. pierwszej pomocy przedmedycznej
3. strzelaniu
4. symulacji podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową
5. symulacji przyjęcia interesanta
Po podsumowaniu wyników w poszczególnych konkurencjach poznaliśmy najlepszych z najlepszych.
W klasyfikacji generalnej:
I miejsce i tytuł „Najlepszego Dzielnicowego Warmii i Mazur 2017” zdobył mł. asp. Łukasz Grabczak z KPP w Bartoszycach
Tuż za nim na podium uplasował się zajmując II miejsce mł. asp. Artur Żejmo z KPP w Kętrzynie
III miejsce przypadło w udziale sierż. szt. Grzegorzowi Lickiemu z KPP w Szczytnie.
Wyróżnieni zostali także policjanci, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach.
Test wiedzy najlepiej rozwiązał mł. asp. Artur Żejmo z KPP w Kętrzynie.
Pierwszej pomocy przedmedycznej najlepiej udzielała mł. asp. Agnieszka Filipska.
Strzelał najcelniej asp. szt. Wojciech Zieliński z KMP w Elblągu.
Podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową najlepiej przeprowadził asp. Rafał Żurawski z KPP w Iławie.
Interesantów najlepiej przyjął sierż. szt. Grzegorz Licki z KPP w Szczytnie.
Sierż. szt. Grzegorz Licki ma 39 lat. W Policji służy od 2012 roku. Od czterech lat Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie to jego jednostka macierzysta. Pracuje jako dzielnicowy na terenie Gminy Szczytno.
Pan Grzegorz twierdzi, że w swojej pracy bardzo lubi właśnie to, co przyniosło mu szczególne wyróżnienie, a mianowicie kontakt, rozmowę z ludźmi.
Oprócz pracy spełnia również swoje pasje. Prywatnie, wraz z żoną tańczy w Zespole Pieśni i Tańca „Jedwabno”. Oprócz tego uwielbia grę w siatkę plażową i czas spędzony z najbliższymi.
Wyróżnieni policjanci otrzymali nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy tego etapu zawodów został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku ”.Ponadto Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie ufundował dla laureatów I, II i III miejsca zawodów – teczki dzielnicowego na dokumenty, a dla zwycięzców poszczególnych 5 konkurencji zawodów – szklane okolicznościowe statuetki.
(TM)
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33