Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Groźny pożar w Marksewie. Dom stanął w ogniu (zdjęcia)


Dziś rano mieszkańcy Marksewa przeżyli chwile grozy, gdy ich dom stanął w płomieniach. Ogień, który pojawił się na dachu budynku, szybko zaczął się rozprzestrzeniać.Domownicy zauważyli pożar tuż po godzinie 10:00. Natychmiast wezwali straż pożarną oraz policję. Akcja gaśnicza wciąż trwa.

 

- Na ten moment przyczyna powstania pożaru nie jest znana – informuje sierżant Emilia Pławska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

Na miejscu z ogniem walczy kilka zastępów straży pożarnej. Sytuacja jest dynamiczna, a strażacy robią wszystko, aby opanować płomienie i zminimalizować straty. Więcej informacji na ten temat podamy wkrótce.


Reklama

 

Reklama

Niewielka ilość opadów w ostatnich tygodniach sprawiła, że w lasach na terenie całego kraju, w tym również w naszym regionie, panuje susza. W województwie warmińsko-mazurskim największe zagrożenie pożarowe występuje w południowej części regionu.

 

- W tym roku na terenie Warmii i Mazur doszło już do 26 pożarów w obszarach leśnych. Pamiętajmy, że w miejscach, gdzie występuje duże zagrożenie pożarowe, wilgotność ściółki zbliża się do 10 proc. Poniżej tych 10 proc. jest to wilgotność kartki papieru – mówił w Radiu Olsztyn młodszy brygadier Grzegorz Różański z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

 

Strażacy apelują do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w obchodzeniu się z ogniem, zwłaszcza w pobliżu terenów leśnych. Obowiązuje także zakaz wjeżdżania do lasów pojazdami mechanicznymi bez specjalnego zezwolenia.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama