Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Groźne wyprzedzanie ciężarówki na trasie Dzierzki – Sawica. Policja publikuje film (wideo)


Gdyby nie szybka reakcja kierowcy nadjeżdżającego z naprzeciwka, mogłoby dojść do poważnego wypadku. Na drodze krajowej numer 58 niedaleko Szczytna, niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy ciężarówki skończyło się groźną sytuacją.


Na początku maja, na trasie Dzierzki – Sawica w gminie Szczytno, doszło do incydentu, który mógł zakończyć się tragicznie. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie opublikowali właśnie film z tego incydentu. Widać na nim, jak kierowca ciężarówki marki Scania, podczas manewru wyprzedzania, zmusił nadjeżdżającego z przeciwka do gwałtownego hamowania. Dzięki szybkiej reakcji drugiego kierowcy udało się uniknąć kolizji.

 

Policjanci ze Szczytna szybko ustalili tożsamość kierowcy ciężarówki, który naruszył przepisy ruchu drogowego, stwarzając poważne zagrożenie. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 1020 złotych i 10 punktami karnymi.

 

- Kierujący ciągnikiem siodłowym marki Scania, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, utrudnił ruch innemu pojazdowi, zmuszając go do hamowania, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informują policjanci. I jednocześnie przypominają, że nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może prowadzić do poważnych wypadków.

 

Zachęcają również świadków agresywnych zachowań na drodze do przesyłania nagrań na policyjną skrzynkę mailową "Stop agresji drogowej".

 

Źródło tekst i video: KWP Olsztyn

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama