Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Groźby uszkodzenia ciała 17-latka doprowadziły policjantów do narkotyków


Zarzut kierowania gróźb uszkodzenia ciała 17-latka oraz zarzut posiadania środków odurzających w postaci konopi innych niż włóknista, usłyszał 22-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna w okresie od 25 do 26 października br. za pośrednictwem jednego z komunikatorów społecznych miał grozić 17-letniemu mieszkańcowi Szczytna pobiciem.17-latek w obecności opiekuna prawnego złożył zawiadomienie o popełnionym na jego szkodę przestępstwie. W trakcie zatrzymania sprawcy okazało się, że posiadał on również w miejscu zamieszkania narkotyki.


Reklama

 

Reklama

W środę (27.10.21r.) w szczycieńskiej jednostce policji stawił się 17-latek w obecności opiekuna prawnego.

 

- Nieletni oświadczył, że w okresie od 25 do 26 października br. za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych znany mu z widzenia mężczyzna groził, mu pobiciem – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnionym na szkodę 17-latka przestępstwie i podjęli kroki mające na celu ustalenie miejsca pobytu sprawcy. Jeszcze tego samego dnia, na terenie miasta zatrzymali 22-letniego mieszkańca Szczytna. W mieszkaniu 22-latka szczycieńscy funkcjonariusze zabezpieczyli również środki odurzające w postaci marihuany.

 

W trakcie przesłuchania, 22-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów. Niebawem odpowie za kierowanie gróźb karalnych wobec 17-letniego mieszkańca Szczytna oraz posiadanie środków odurzających w postaci konopi innych niż włóknista.

 

Zgodnie z art. 190§1 Kodeksu karnego:, „kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast zgodnie z art. 62 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama