Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Gospodynie przygotowują się do... bitwy


Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Szczytno przygotowują się do kulinarnej Bitwy Regionów. Wstępnie ma ona odbyć się w połowie lipca, a gospodarzem ma być sołectwo Olszyny. W piątek, 10 czerwca wicewójt Ewa Zawrotna spotkała się z szefowymi kół ze swojej gminy.

 Kulinarny konkurs „Bitwa Regionów” skierowany jest do kół gospodyń wiejskich. W naszym województwie organizuje go Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia.

 

Bitwa połączona będzie z Piknikiem z Produktem Polskim. Głównym celem konkursu promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Konkurs zachęca panie z kół i stowarzyszeń do sięgnięcia po przepisy historyczne charakterystyczne dla danego regionu, ale również do przepisów swoich mam i babć.


Reklama

 

W ostatniej edycji w 2021 roku do konkursu zgłosiło się 618 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Wygrało KGW z Durąga za „Dzyndzałki z wędzoną sielawą i kaszą w świętojańskim wianku z sezonowych ziół w dwóch sosach”. Obecna, już siódma edycja konkursu odbywać się będzie w zmienionej formule w trzech etapach. Po raz pierwszy panie będą rywalizować już na etapie powiatowym. Pierwszy etap wydarzenia powiązany jest z Piknikiem z Produktem Polskim.

 

Z terenu gminy Szczytno w konkursie mają wziąć udział KGW z: Wałów, Lipowca, Gawrzyjałek oraz Lipowej Góry Wschodniej. W czwartek z szefowymi kół: Agatą Kaczmarską (Wały), Ewą Mirotą (Lipowa Góra Wschodnia), Renatą Sobotką (Gawrzyjałki), Dorotą Bednarczyk (Lipowiec) oraz dyrektorem gminnych instytucji kultury Małgorzatą Walas spotkała się Ewa Zawrotna, wicewójt gminy.

Reklama

 

- Na spotkaniu omawialiśmy wszystkie wydarzenia kulinarne, które odbędą się w tym sezonie na terenie naszej gminy – mówi tajemniczo wicewójt. - Szczegóły ujawnimy wkrótce – dodaje.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama