Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Godzinowa rewolucja w ratuszu. Od lipca Urząd Miejski w Szczytnie będzie działał inaczej


Od lipca Urząd Miejski w Szczytnie będzie działał w nowych godzinach. - Zmiana ma ułatwić interesantom kontakt z urzędnikami, na przykład bez potrzeby brania dnia wolnego – przekonuje Stefan Ochman, burmistrz Szczytna. Na czym będzie polegać rewolucja?Burmistrz Stefan Ochman już teraz w każdy wtorek przyjmuje interesantów aż do godziny 18.

 

- Wiem, że nie każdy ma czas na takie sprawy w godzinach urzędowania ratusza, bo szkoła, dzieci, praca czy inne obowiązki utrudniają takie wizyty, stąd decyzja o wydłużeniu moich godzin pracy – mówi. - Dodatkowo staram się przyjmować mieszkańców też pomiędzy spotkaniami w poniedziałki – dodaje.

 

To jednak niejedyna zmiana. Od 1 lipca zmienią się też godziny pracy całego miejskiego ratusza. W każdy wtorek Urząd Miejski będzie czynny w godzinach od 7:30 do 17.

 

- To powinno dać szansę na kontakt z urzędnikami tym mieszkańcom, którzy mogą swoje urzędowe sprawy rozwiązywać jedynie popołudniami – mówi Ochman.


Reklama

 

Urzędnicy również powinni być zadowoleni, bo za te „nadgodziny” otrzymają „wolne” w piątki.

 

- Ich czas pracy będzie skrócony do godziny 14 – wyjaśnia burmistrz. - Ten system działa już w wielu miastach i gminach, sprawdził się, więc wprowadzamy to rozwiązanie również u nas.

 

Ale to nie koniec możliwości spotkań z władzami miasta. W każdą pierwszą sobotę miesiąca od września burmistrz będzie spotykał się z mieszkańcami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie, w godzinach od 9 do 14.

Reklama

 

- Wiem, że mieszkańcy oczekują tego kontaktu, więc im to umożliwiam. To jest też bardzo ważne dla mnie, aby informacja, która trafia do mieszkańców, nie była przekłamana czy zniekształcona – mówi Stefan Ochman. - Zdanie mieszkańców na temat rozwoju Szczytna jest dla mnie najważniejsze.

 Komentarze do artykułu

Plik

Nareszcie,Burmistrz dla swoich wyborców. Jako pierwszy stworzył możliwość bezpośredniego kontaktu i za to słowa uznania.

Marek

Brawo.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama