Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Gminne mieszkania z nowym SIM-em, wicewójt Ewa Zawrotna podpisała umowę


W Kamionku postaną 72 nowe mieszkania na wynajem z możliwością dojścia do własności. Inwestycja ma być realizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. W czwartek, 2 czerwca wicewójt gminy Szczytno Ewa Zawrotna podpisała akt notarialny założycielski Spółki SIM KZN Warmia i Mazury, która ma wybudować te mieszkania.To już druga taka spółka w naszym regionie. W jej skład wchodzi 17 samorządów, w tym jeden z naszego powiatu – właśnie gmina Szczytno. W pierwszej spółce znalazły się: Szczytno, Dźwierzuty, Rozogi i Jedwabno. W skali powiatu szczycieńskiego może powstać ponad 150 czynszowych mieszkań.

 

Prezesem nowej spółki została Monika Baran, a w radzie nadzorczej, z nominacji wójta gminy Szczytno, znalazł się mieszkaniec Szczytna, miejski radny Tomasz Żuchowski. To on ma dbać o interesy gminy Szczytno.


Reklama

 

- Przymierzamy się do budowy 72 mieszkań w ramach SIM – mówi Ewa Zawrotna, wicewójt gminy Szczytno. - Grunt jest, mamy plan zagospodarowania miejscowego, pozostaje tylko zaprojektować i budować. I na szybką realizację tego przedsięwzięcia liczymy – dodaje z uśmiechem wicewójt.

 

- Cieszę się, że samorządy z powiatu szczycieńskiego tak licznie wzięły udział w tym projekcie – mówi Paweł Krassowski, doradca prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości do spraw budownictwa społecznego, prywatnie mieszkaniec Szczytna i miejski radny. - Bo to szansa dla wielu mieszkańców naszego powiatu na wymarzone M. Są to mieszkania dla osób, których nie stać na komercyjny kredyt, ale mają zdolność czynszową. W wielu krajach na Zachodzie samorządowy wynajem czynszowy to norma. U nas to raczkuje. Jestem pewien, że taki wynajem będzie cieszył się bardzo dużą popularnością.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama