Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Gminna szkoła w granicach miasta


Coraz poważniej wyglądają plany budowy szkoły gminnej w... Szczytnie. Wójt Sławomir Wojciechowski ma już koncepcję obiektu, którą przygotowała firma z Michałowic. Placówka ma powstać na niemal 70-arowej działce przy ulicy Łomżyńskiej. Tuż przy budynku Urzędu Gminy.Planowany obiekt ma pomieścić 600 dzieci.

 

- Będzie to budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, sześć oddziałów przedszkolnych, 24 sale dydaktyczne, plus dwie profesjonalne pracownie informatyczne, boisko sportowe, sala sportowa i w dalszej perspektywie basen – wylicza wójt Sławomir Wojciechowski. - Bez wątpienia będzie to najnowocześniejsza placówka oświatowa w naszym powiecie.

 

Wójt podkreśla jednak, że uruchomianie inwestycji uzależnia od konsultacji z mieszkańcami.


Reklama

 

- Przeprowadzimy je w najbliższym możliwym czasie – dodaje. - Wezmą w nich udział mieszkańcy naszej gminy, którzy w tej chwili obwodowo przynależą do szkół miejskich. Jeśli rodzice zdecydują się posłać swoje dzieci do naszej szkoły, to inwestycja ruszy. Chętnie, oczywiście w miarę możliwości, przyjmiemy też dzieci z miasta.

 

Przypomnijmy: wójt Wojciechowski przymierza się do tej inwestycji, bo w tej chwili w miejskich szkołach jest około 550 dzieci z terenu gminy Szczytno. To też realne pieniądze, które uciekają z budżetu gminy do miejskiego.

Reklama

 

Nowa gminna szkoła w centrum Szczytna to spory kłopot dla Szczytna. Bo gdy ona powstanie i rzeczywiście z miejskich szkól „ucieknie” 550 gminnych dzieci, to z budżet miejski zubożeje o około 5 mln zł rocznie. Miejski samorząd być może będzie musiał zmierzyć się też z zamknięciem jednej ze swoich szkół.Komentarze do artykułu

Dorota

Bardzo dobry plan. I żeby jak najszybciej zrealizowany.

BB

Jedną zamknąć, żeby drugą otworzyć.

Weronika

Jestem za, popieram w 100%!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama