Karta ma być rozdawana przez gminnych urzędników. Trafić ma do mieszkańców gminy, którzy mają co najmniej 60 lat życia. Karta to szansa na szereg ulg i promocji, czyli na to, że trochę więcej pieniędzy zostanie w portfelu seniora.
O przystąpieniu do projektu wójt Zbigniew Kudrzycki poinformował radnych i sołtysów z gminy Rozogi na ostatniej sesji.
- Z tego, co wiem, na terenie naszej gminy są już cztery punkty, w których nasi przedsiębiorcy oferują finansowe ulgi seniorom – mówi. - Liczę oczywiście, że będzie ich coraz więcej. Wiem, że nasi seniorzy są zainteresowani pozyskaniem takiej karty, a nie każdy ma czas jechać po nią do Szczytna. Dlatego wchodzimy w ten projekt i takie karty już w marcu będą wydawane w naszej gminie.
Jak do tej pory „Szczycieńska Karta Senior 60 plus” trafiła do niemal 3 tysięcy mieszkańców. Na terenie naszego powiatu już są 32 punkty, które tę kartę honorują i oferują różnego rodzaju zniżki.
Kto może otrzymać kartę? Osoby, które chcą przystąpić do programu muszą spełniać poniższe warunki: - ukończony 60 rok życia, - miejsce zamieszkania na terenie Powiatu Szczycieńskiego w rozumieniu art. 25 kodeksu cywilnego, - posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, - dobrowolnie zaakceptować Regulamin Programu.
Kartę można odbierać osobiście w Starostwie Powiatowym w Szczytnie, pokój 03 wejście A, a już niedługo też w Urzędzie Gminy Rozogi.
- Bardzo cieszę się, że do projektu kolejna przystąpiła gmina. Jak widać karta spełnia swoje zadania i doskonale łączy mieszkańców, samorząd i biznes – mówi Rafał Kiersikowski, jeden z pomysłodawców i twórców Karty. - Zachęcam pozostałe gminy do współpracy oraz oczywiście partnerów biznesowych.
Wykaz przedsiębiorców oferujących ulgi w ramach projektu Szczycieńskiej Karta Senior 60+:
Gmina Rozogi:
• Market wielobranżowy. Więcek H.K.K., ul. 1 Maja 5
• Zajazd Tusinek Grzegorz Winiarek, Kolonia 2
• Kurpiowski Bank Spółdzielczy w Myszyńcu Oddział w Rozogach, Rynek 12, 12-114 Rozogi
• Kwiaciarnia w Rozogach
• Pub Calzone
Powiat Szczycieński:
• „KARMUSZKA” PHU Zbigniew Rokojżo, ul. Kasprowicza 8, 12-100 Szczytno, tel. 601 951 894 – 10% rabatu na zestawy obiadowe;
• SKLEP MEBLOWY ABM Michał Brzuzy, ul. Wielbarska 22, 12-100 Szczytno, tel. 508 105 924 – 5% rabatu na zakupione towary lub wnoszenie zakupionych mebli gratis;
• CENTRUM REHABILITACJI I POPRAWY SPRAWNOŚCI, ul. Moniuszki 10, 12-100 Szczytno, tel. 508 096 508 – 30% rabatu na 30 min. masażu leczniczego pleców;
• PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA „RYŚ” Joanna Rozbicka, ul. Leyka 29, 12-100 Szczytno, tel. 89 672 71 94 – 10% rabatu na wszystkie usługi weterynaryjne oraz 5% rabatu na wszystkie artykuły zoologiczne;
• OPTYKA – OPTOMETRIA Aleksander Tracewicz, ul. Odrodzenia 12A, 12-100 Szczytno, tel. 89 624 85 63 – 10% rabatu na okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne;
• SALON FRYZJERSKI „IVELL” DAMSKO-MĘSKI, ul. Solidarności 6, 12-100 Szczytno, tel. 600 964 395 – 25% rabatu na strzyżenie męskie;
• PROT-KALK Ubezpieczenia-Likwidacje-Wycena szkód, ul. Żeromskiego 3/5, 12-100 Szczytno, tel. 602 232 554 – dodatkowe zniżki w ubezpieczeniach majątkowych i komunikacyjnych do – 40%; dodatkowe zniżki dotyczące wyceny pojazdów maszyn i środków trwałych w spec. programach: Audelex, Eurotex, Info-Expert do – 10%;
• FHU „LOMIX” SKLEP ROWEROWY, ul. Żeromskiego 18, 12-100 Szczytno, tel. 89 624 66 20 – 5% rabatu na rowery oraz 10% rabatu na akcesoria rowerowe;
• AUTO – SERWIS WARSZTAT SAMOCHODOWY, ul. Wielbarska 11A, 12-100 Szczytno, tel.666 606 554 – 10% rabatu na napełnianie klimatyzacji samochodowej oraz 15% rabatu na ustawienia zbieżności;
• AUTO – CZĘŚCI U TOMKA, ul. Żeromskiego 31/8, 12-100 Szczytno, tel. 89 623 12 15 – 10% rabatu na cały asortyment, oprócz: towarów z promocji, towarów ze specjalną ceną (przecenionych i na zamówienie);
• ZAKŁADY MIĘSNE „WARMIA” – sklep firmowy nr 104, ul. Chrobrego 5 (Kaufland), 12-100 Szczytno – 5% rabatu na cały asortyment;
• ZAKŁADY MIĘSNE „WARMIA” – sklep firmowy nr 31, ul. Warszawska 4A, 12-100 Szczytno – 5% rabatu na cały asortyment;
• ZAKŁADY MIĘSNE „WARMIA” – sklep firmowy nr 36, ul. Polska 53/3, 12-100 Szczytno – 5% rabatu na cały asortyment;
• ZAKŁADY MIĘSNE „WARMIA” – sklep firmowy nr 28, ul. 1 Maja 10, 12-100 Szczytno – 5% rabatu na cały asortyment;
• „VITA-MED” – NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ – oferta w przychodni;
• PIEKARNIA „ROGALIK” GS Samopomoc Chłopska, ul. Wielbarska 22, 12-100 Szczytno – w soboty 5% rabatu na cały asortyment w piekarni;
• EKOPAR – mobilna myjnia parowa, Leśny Dwór 99, 12-100 Szczytno – 5% rabatu na mycie;
• MARKET „LEWIATAN” Handel – Usługi, ul. Nauczycielska 18, 12-100 Szczytno, - 3% rabatu na cały asortyment;
• PHU „BO-DAR” – hurtownia sanitarno – budowlana, Bogusława Hodkowska, Dariusz Hodkowski, ul. Polna 18, 12-100 Szczytno, tel. 89 624 54 57 – 7% rabatu na cały asortyment;
• SALON FRYZJERSKI „FIGARO”, ul. 1 Maja 2/3 – 10% rabatu na wszystkie usługi dla Pań;
• PYSZNA BUŁA, ul. Piłsudskiego 23/9, 12-100 Szczytno – 10% rabatu na kebaby i zapiekanki;
• NETWORK CENTER, tel. 725131213, e-mail: kontakt@ncss.pl – 30% rabatu na usługi informatyczne (serwis i naprawa komputerów); 30% rabatu przy instalacji telewizji satelitarnej i naziemnej
• STUDIO FRYZJERSKIE "ANNA", ul. Warszawska 14, 12-130 Pasym - zniżka 10% na wszystkie zabiegi fryzjerskie i promocje salonowe;
• HANDEL I USŁUGI KWIACIARNIA "Dama" Danuta Sitko, ul. Warszawska 14, 12-130 Pasym - 5% na cały asortyment;
• SALON FRYZJERSKI "BEATA" Beata Chełstowska, ul. Dworcowa 28, 12-130 Pasym - 15% rabatu na wszystkie usługi;
• PHU HIMERINHO STACJA PALIW ORLEN 7574, ul. Jana Pawła II 15a, 12-130 Pasym - rabat na paliwa Pb95/ON/LPG - 5 gr./litr, rabat na paliwa Verva - 10 gr./litr, rabat na produkty Stop Cafe (kawa, herbata, hot-dog) - 20%;
• MYJNIA SAMOCHODOWA Krzysztof Kowalewski, ul. Dworcowa 28, 12-130 Pasym - 20 zł rabatu na obsługę klimatyzacji, 10 zł rabatu na wymianę opon, 15 zł rabatu na ustawienie zbieżności;
• ŚWIAT MEBLI Bożena Sęk, ul. Osuchowskiego 15, 12-100 Szczytno, tel. 89 624 28 53; ul. Skłodowskiej 6, 12-100 Szczytno, te. 89 652 15 74; ul. Sobieszczańskiego 6, 12-160 Wielbark, tel. 89 672 64 53; ul. Krótka 2, 12-130 Pasym, tel. 89 621 61 17 - 10% rabatu na łóżka i materace oraz 5% rabatu na meble i rowery, oferta nie dotyczy promocji;
• BANK SPÓŁDZIELCZY w Szczytnie, ul. Łomżyńska 20, 12-100 Szczytno, - Bank nie pobiera opłat i prowizji od wpłat dotyczących opłaty za energię i gaz;
• JUBILER „WILA-GOLD” w Szczytnie, pl. Juranda 1, tel. 536 418 277 - 10% rabatu na wyroby złote i srebrne;
• PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA '' ANIMALIA'', ul. Kolejowa 1 , 12-100 Szczytno - 10% na usługi weterynaryjne oraz strzyżenie psów 5% zniżki na artykuły dostępne w sklepie weterynaryjnym;
• KWIACIARNIA LIDIA MAĆKIEWICZ, 12-130 Pasym, ul. Reja - 10% na cały asortyment;
• DOMI SP. Z O. O. (Sklep partnerski JBB) – sklep firmowy nr 18, ul. 1 Maja 10a, 12-100 Szczytno, 12-100 Szczytno - 5% rabatu na cały asortyment;
• Halo Taxi Expres, (89) 624 66 66, (89) 624 22 22, zniżka 10%;
• Restauracja “Zacisze” Grażyna Marzena Albrecht, ul. Spacerowa 4, 12-100 Szczytno – 30% na wszystkie danie z Karty Menu – nie dotyczy napojów alkoholowych;
A kto ten Wilczek, że aż taki artykuł o niej m piszą?
Rafał
2026-06-17 16:58:24
Ten człowiek ma zdolności do likwidacji i zamykania
Bodzio
2026-06-17 09:21:02
Te Spaliny sławne ze złej strony . Wczesniej pedofila złapali , teraz 3, 8 promyka. Szofer
konrado
2026-06-16 22:12:28
Uuuu to w restauracji grota pewnie szambo wybija że zmywarki
Mieszkaniec
2026-06-16 21:22:40
Dzień dobry Państwu. No wreszcie ktoś odważył się powiedzieć to głośno! Pani Radna Malwina Prusińska słusznie „męczy” odpowiednie osoby o temat Dworca PKS, bo — nie oszukujmy się — ten plac wygląda tak, jakby czas zatrzymał się tam w 1981 roku i od tamtej pory nikt nie miał odwagi tam zajrzeć. Wstyd to mało powiedziane. Nie wiem, czy Pan Michał Trusewicz faktycznie był na tym dworcu osobiście, czy tylko widział go na zdjęciu z satelity, ale skoro już rozmawiamy o transporcie, to mam kilka pytań, które aż proszą się o odpowiedź. Może jakaś kompetentna osoba z ratusza pochyli się nad tym postem — choćby na tyle, żeby nie dostać skurczu pleców. Do rzeczy: 1) Kto wydał pozwolenie dla przewoźników EGER, IKEA i całej reszty floty kosmicznej na parkowanie na parkingu przy Andresa/Lipperta? Bo wygląda to jak prywatny terminal lotniczy, tylko bez samolotów. 2) Czy właściciele tych pojazdów płacą za parkowanie? Pytam, bo parking wygląda jak powierzchnia Marsa po gradobiciu — kratery, jeziora po deszczu i dekoracje w postaci pustych butelek. NASA mogłaby tam kręcić dokument o terraformacji. 3) Dlaczego te autobusy jeżdżą przez Lipperta? Mieszkańcy mają tam survival na co dzień, a przejście przez ulicę to jak gra w „Froggera” na poziomie hard. 4) Co z autami lokalnego zbieracza skarbów? Pan został przegoniony spod Starostwa, więc przeniósł się na parking i dalej parkuje swoje rydwany pełne… powiedzmy: „kolekcji”. Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby zakończyć tę epopeję? 5) Czy Straż Miejska lub Policja może tu zareagować? W końcu to centrum miasta, a nie strefa wolnego handlu i dowolnego parkowania. 6) I na koniec — hit sezonu. Pseudo‑przystanek na Pasymskiej, vis‑à‑vis Biedronki, na drodze krajowej 53. Autobusy zatrzymują się na jezdni, zatoki brak, linie ciągłe jak mur chiński — wyminąć się nie da, więc rano korek jak w Warszawie, tylko bez metra. Zgodnie z przepisami decyzję o lokalizacji przystanku wydaje zarządca drogi, czyli GDDKiA (albo miasto, jeśli ma zgodę). No i pytanie: kto uznał, że to dobre miejsce? Bo wygląda to jak żart, tylko nikt się nie śmieje.
MilczącyMyśliciel
2026-06-16 14:58:26
Brawo, Kaiser Wilhelm II lubi to!
Klasyk
2026-06-16 14:27:07
Na kolejowej mapie Warmii i Mazur właśnie dzieje się coś, czego mieszkańcy Wielbarka nie widzieli od ponad trzech dekad. Po 34 latach pociągi Intercity znów zatrzymają się w ich miejscowości. - Gwoli sprostowania - spółka PKP IC powstała w 2001 r, więc Wielbark nie mógł czekać na jej pociągi 34 lata
wolf
2026-06-16 11:08:10
gratuluję szczycieńskiej policji brawurowej akcji, teraz czuję się bezpieczniej
20 porcji dilerskich
2026-06-16 10:11:23
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23