Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Generał Iwona Klonowska... stoi na czele WSPol (zdjęcia, wideo)


Od soboty, 23 lipca na czele Wyższej Szkoły Policji stoi pani generał. Iwona Klonowska, komendant-rektor uczelni, generalską nominację odebrała w Katowicach, podczas centralnych obchodów Święta Policji. Nadinspektor Iwona Klonowska jest pierwszym po 1990 roku Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mianowanym na stopień nadinspektora policji.


W Katowicach Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w obchodach Święta Policji, podczas których wręczył nominacje generalskie sześciu funkcjonariuszom. W tym gronie znalazła się Iwona Klonowska, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

 

W Katowicach stopnie nadinspektora, będące policyjnymi stopniami generalskimi, nadano 6 oficerom. W tym gronie znalazła się rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska rozpoczęła służbę w Policji w 2000 r. jako funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji, gdzie pracowała w pionie prewencji w sekcji do spraw nieletnich.

 

W dalszych latach kariery szefowa policyjnej uczelni była m.in. wykładowcą w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, rzecznikiem CSP, a następnie  radcą w Zespole Psychologów, którym kierowała. W kolejnych latach kierowała Zakładem Komunikacji Społecznej i pracownią Psychologiczną CSP. Była twórcą i redaktorem naczelnym "Kwartalnika Policyjnego" CSP. Pełniła służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta ds. Dydaktycznych w CSP.

 

Od lipca 2014 r. pełniła służbę w Komendzie Głównej Policji m.in. jako naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji  i Redaktor Naczelny czasopisma Komendanta Głównego Policji "Policja 997", a następnie jako dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP.

 

Z zawodu jest psychologiem i pedagogiem specjalnym, absolwentem wielu studiów podyplomowych. W 2018 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w zakresie nauk społecznych. Jest wieloletnim nauczycielem akademickim.  Posiada uprawnienia do badania w zakresie psychologii transportu. Jest trenerem NLP, SI, zastępowania agresji.

 

5 marca 2020 r. powołana została, przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, na stanowisko Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

23 lipca 2022 r. podczas Centralnych Obchodów Święta Policji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał insp. dr. hab. Iwonie Klonowskiej stopień generalski – nadinspektora Policji.

 

Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w trakcie swojej kariery została odznaczona brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, a także brązową, srebrną oraz złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

 

 

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda i minister spraw wewnętrznych i administracji podkreślali, że policja jest fundamentem bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

 

 

  • Data:
Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

NoName

Z basenem to przegięcie. Ile to można remontować? Zanim skończą to zniszczeje. Tam tylu mądrych, że też nikt nie napisał skargi na tych gagatków.

Jamka Lech

żyć nie możesz bez basenu? Europejczyk się znalazł. Nie masz innych problemów na codzień?

Taki tam.

To może i basen otworzy dla zwykłych obywateli. W co wątpię.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama