Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Futbol Amerykański wkracza do Szczytna: Camp Treningowy Zespołu AZS UWM Olsztyn Lakers


Sportowa gorączka zawita do Szczytna. W sobotę, 6 kwietnia na stadionie przy ulicy Śląskiej odbędzie obóz treningowy zespołu AZS UWM Olsztyn Lakers, to jedyna drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego uczestnicząca w Polskiej Futbolowej Lidze. Będzie można podpatrzeć najlepszy futbolistów w województwie, ale nie tylko. Niespodzianek nie zabraknie. Start godz. 9:30. Sportowe zmagania rozpoczną się o 11:15. Parterem tego wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Szczytnie.W Szczytnie AZS UWM Olsztyn Lakers, drużyna, która od lat cieszy się uznaniem w świecie futbolu amerykańskiego w Polsce, będzie dopracowywać swoje umiejętności przed nadchodzącym sezonem, który rozpocznie się już 11.05.2024.

 

Futbol amerykański, choć w Polsce może być jeszcze nieco mniejszym zjawiskiem w porównaniu z innymi dyscyplinami, takimi jak piłka nożna czy siatkówka, ma swoją wyjątkową siłę i urok. To nie tylko sport, to prawdziwa kultura, która od lat bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. Futbol amerykański to spektakl, adrenalina, rywalizacja, a także solidarność i współpraca drużyny.

 

W Polsce, dzięki uporowi i pasji wielu entuzjastów, zyskuje coraz większą popularność. Zespół AZS UWM Olsztyn Lakers jest tego doskonałym przykładem, grając już od ponad 12 lat w polskich rozgrywkach, a ich największym osiągnięciem było zdobycie Mistrzostwa Polski PFL2 w 2022 roku.

 

Dlaczego Szczytno zostało wybrane na miejsce letniego obozu przygotowawczego?

Odpowiedź jest prosta i klarowna. Po pierwsze, to doskonała lokalizacja - bliskość do Olsztyna ułatwi logistykę, co jest kluczowe w czasie intensywnych treningów. Po drugie, przychylność Pana Burmistrza oraz wsparcie lokalnego biznesu sprawiają, że Szczytno staje się idealnym miejscem do organizacji takiego wydarzenia. Dodatkowym atutem jest nowoczesna infrastruktura sportowa, która spełni wszelkie wymagania drużyny. Nie bez znaczenia jest również fakt, że trzy osoby związane blisko z klubem pochodzą właśnie z Szczytna, co nadaje wydarzeniu dodatkowy wymiar lokalny.


Reklama

 

Olsztyn Lakers to nie tylko zespół sportowy, to dla nas coś znacznie więcej - to rodzina. Od ponad 8 lat mam zaszczyt być częścią tej wyjątkowej ekipy. Na początku byłem zawodnikiem, a teraz pełnię rolę koordynatora defensywy. Wszyscy w drużynie, zarówno zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy, tworzymy zgraną ekipę, gotową poświęcić się dla wspólnego celu - osiągnięcia mistrzostwa.

 

Nasi zawodnicy to nie tylko utalentowani sportowcy, ale także ludzie o ogromnym sercu. Codziennie, pomimo obowiązków związanych z nauką, pracą, własnymi działalnościami czy życiem rodzinny, poświęcają swój czas i energię, aby być częścią tej niezwykłej drużyny. To ich zaangażowanie sprawia, że każdy trening, każdy mecz, to nie tylko walka o zwycięstwo, ale także okazja do wzajemnego wsparcia i rozwoju.

 

- Nasza drużyna funkcjonuje dzięki pasji i determinacji, ponieważ jako niszowy sport, nie dysponujemy wielkim budżetem, którymi mogą się pochwalić inne zespoły z naszego regionu. Dlatego też jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszelką pomoc, jaką otrzymujemy na naszej drodze do rozwoju. Dzięki wsparciu, które otrzymujemy, możemy kontynuować naszą pasję i realizować nasze cele.

 

 

Organizacja tego campu treningowego w Szczytnie jest dla nas nie tylko okazją do doskonalenia technik i taktyki, ale także szansą na dalszy rozwój jako drużyny. Dzięki współpracy z zewnętrznymi trenerami, każda sekcja naszego zespołu będzie mogła zostać dopieszczona, co z pewnością przyniesie efekty w nadchodzącym sezonie.

Reklama

 

Jesteśmy gotowi na wyzwania, które przed nami stoją, i z niecierpliwością oczekujemy na to, aby powalczyć o kolejne sukcesy. Dziękujemy wszystkim, którzy są częścią naszej historii i którzy wspierają nas w naszej pasji do futbolu amerykańskiego. Razem jesteśmy silniejsi, razem jesteśmy Lakers! - mówi  Piotr Materna Koordynator Defensywy AZS UWM Olsztyn Lakers.

 

 

Poza intensywnymi treningami drużyny, camp w Szczytnie przyniesie również wiele atrakcji dla lokalnej społeczności. Jednym z głównych punktów programu będzie otwarty trening, który będzie dostępny dla wszystkich - zarówno dla najmłodszych adeptów futbolu, jak i dla starszych fanów. To doskonała okazja, by przymierzyć autentyczne stroje, rzucić "jajowatą piłkę" czy też sprawdzić się w treningu prowadzonym przez doświadczonych graczy drużyny.

 

Podczas otwartego treningu, mieszkańcy Szczytna będą mieli niepowtarzalną szansę na bezpośredni kontakt z futbolem amerykańskim oraz trenerów z zespołu AZS UWM Olsztyn Lakers. To nie tylko możliwość zdobycia cennych wskazówek od profesjonalistów, ale także doskonała okazja do spędzenia aktywnie czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców Szczytna na otwarty trening, gdzie każdy będzie mógł poczuć niepowtarzalną atmosferę futbolu amerykańskiego i być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama