Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Festiwal Smaków Food Trucków nadjeżdża do Szczytna!


Już 13 i 14 lipca Szczytno ponownie wypełni się smakami z różnych stron świata! Sprawdźcie, jakie atrakcje pojawią się na Placu Juranda.W lipcu Festiwal Smaków Food Trucków zawita do Szczytna, a mobilne restauracje z różnych regionów Polski zaprezentują smaki, które przeniosą uczestników w kulinarne podróże do Azji, Gruzji, Meksyku, Grecji i wielu innych zakątków świata.

 

W menu pojawią się klasyczne dania kuchni gruzińskiej, takie jak chaczapuri, esencjonalne chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki. Miłośnicy kuchni meksykańskiej będą mogli delektować się soczystymi tacos i aromatycznym burrito.

 

Wielbiciele amerykańskiej kuchni znajdą na festiwalu tradycyjne streetfoodowe dania, takie jak soczyste burgery wołowe, zapiekanki i chrupiące frytki belgijskie. Nie zabraknie też czegoś na deser.

Wśród słodkości królować będą hiszpańskie pączki churros oraz węgierskie kołacze. Zapowiada się nie lada uczta, dzięki której będzie można udać się w kulinarną podróż i to bez opuszczania festiwalowego terenu. Pełna lista food trucków prezentowana będzie: TUTAJ

 

Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko świetna okazja do skosztowania kuchni świata, ale i spędzenia miło czasu z rodziną i znajomymi.

 

Gra terenowa to dodatkowa aktywność, w której do wygrania będą atrakcyjne gadżety oraz bony na dania z food trucków.

 

Podczas trwania wydarzenia odbędą się także wybory na najsmaczniejszego food trucka. Głosy zbierane będą do specjalnej skrzyneczki, znajdującej się przy namiocie organizatora.

 

Spośród wszystkich mobilnych restauracji wybrany i nagrodzony zostanie ten, który przypadnie do gustu największej liczbie uczestników.

 

Na terenie festiwalu znajdzie się również strefa konsumpcyjna oraz strefa chill z leżaczkami, gdzie można będzie odpocząć i cieszyć się atmosferą wydarzenia.


Śledźcie koniecznie wydarzenie na Facebooku: V Festiwal Smaków Food Trucków w Szczytnie, gdzie na bieżąco pojawiać się będą informacje o tym, jakie food trucki zawitają do Szczytna oraz pyszne konkursy.

Festiwal Smaków Food Trucków 
Wstęp: bezpłatny
Data: 13-14 lipca 2024 
Miejsce: Plac Juranda, Szczytno
Godziny: sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 19:00 


Partnerzy:

Miasto Szczytno

Miejski Dom Kultury

Browar Amber


 

 Komentarze do artykułu

Irena

Jak ktoś ma ochotę na śmieciowe jedzenie za restauracyjne ceny serwowane w tłoku i upale to zapraszam. Objazdowa impreza odpustowa.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama