Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Festiwal Rodzinny w Świętajnie: smakołyki, gry i rozrywka na pełnych obrotach!


W Świętajnie odbył się festyn "My Rodzinę Fajną Mamy". Sołectwo Świętajno jak co roku zachwyciło przepysznymi smakołykami. Ich stoisko pachniało serwowanymi przekąskami i słodkościami, a uśmiech wprawiał w dobry nastrój każdego.Pod namiotem Klubu ABC Scrabble uczestnicy festynu mogli nauczyć się tej gry, podszkolić swoje umiejętności.

 

- Grając w Scrabble, mamy możliwość poznawania całkiem nowych dla nas słów i ich znaczeń – mówią organizatorzy. - To rozwijające zajęcie sprawdza się zarówno dla dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat wyrazów, ale także dla starszych graczy pragnących poszerzać swoją wiedzę. Zdobywanie umiejętności językowych w przyjemny sposób wpłynie na inne sfery.

 

Swoje stoisko miała również Gminna Biblioteka Publiczna w Świętajnie, na którym przeprowadzała zabawę z zagadkami, w której odpowiadając na pytania wygrywało się książkę. W ten sposób udało się puścić w obieg 150 książek - niech dobrze służą i będą propozycją na relaks w wakacyjnych podróżach. Dodatkowo uczestnicy mogli stworzyć zakładkę do książki oraz pokolorować liczne obrazki. Uczestnicy festynu wzięli również udział w warsztatach tworzeni żelowych świec. Warsztaty przypadły im do gustu, kolejka do zajęć nie malała. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska służb mundurowych, malowania buziek, tworzenia tatuaży, skręcania balonów. Dzieci mogły wyszaleć się na dmuchanej zjeżdżalni i placu zabaw. Wszyscy, mali czy duzi wzięli udział w animacjach i każdy z pewnością bawił się znakomicie.


Reklama

Reklama

Mamy także dobre wiadomości dla miłośników jazdy na deskorolkach, rowerach czy rolkach. Zakończyła się budowa pumptracku. Oficjalne otwarcie miało miejsce podczas wydarzenia „My Rodzinę Fajną Mamy”.

 

Dziękujemy za Wasze zainteresowanie.

GOK ŚwiętajnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama