Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Fałszywy żołnierz i kurier – mieszkanka Szczytna straciła 40 tys. zł


Przygodne znajomości przez internet mogą skończyć się dramatycznie. Przekonała się o tym 69-letnia mieszkanka Szczytna. Przez komunikator internetowy poznała „żołnierza”, który potem podawał się za „kuriera”. Mężczyzna wyłudził od starszej pani 40 tys. zł.


  • Data:

Szczycieńscy policjanci wyjaśniają sprawę oszustwa, w którym poszkodowana została 69-letnia mieszkanka Szczytna. We wtorek, 8 listopada do szczycieńskiej jednostki zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że padła ofiarą oszusta internetowego. Kobieta straciła prawie 40 000 złotych.

 

 

69-Latka poprzez popularny komunikator nawiązała znajomość z mężczyzną, który podawał się za żołnierza stacjonującego poza granicami naszego państwa.

 


Reklama

- Poinformował kobietę, że wyśle do niej cenną przesyłkę, po którą osobiście zgłosi się później – relacjonuje mechanizm oszustwa sierżant Agata Stefaniak, ze szczycieńskiej policji. - Następnie do kobiety odezwał się pracownik firmy kurierskiej, który poinformował, że przesyłka „utknęła” na terenie innego państwa. Poinformował 69-latkę, że jeśli chce, aby przesyłka do niej dotarła musi wpłacić pieniądze na podane przez niego konto.

 

Kobieta pieniądze przelała, paczka do niej nie dotarła. Kontakt z oszustem również się urwał.

Reklama

 

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy zawieraniu znajomości przez Internet – przestrzega policjantka. - Weryfikuj kto i co do ciebie pisze! Nie przelewaj gotówki osobom, których tożsamości nie znasz oraz nie klikaj w nieznajome linki, aby oszust nie miał zdalnej możliwości logowania się do twojego konta. Pamiętajmy! Każdy krok w sieci musi być przemyślany, bo może doprowadzić do olbrzymich strat finansowych.Komentarze do artykułu

Rufus

Pazerność nie popłaca.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama