Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

FESTIWAL STRZELECKI W MECZU GWARDII (zdjęcia)

Dwa tygodnie temu na łamach naszej gazety obrońca Gwardii Jurand Bank Szczytno Kamil Świercz zwrócił uwagę, że jego zespołowi brakuje skuteczności. Koledzy z drużyny musieli te słowa mocno wziąć sobie do serca, ponieważ w minioną sobotę pokazali swoim kibicom prawdziwy strzelecki festiwal.

• Data:

Nieczęsto się zdarza, aby w meczu piłkarskim padło aż jedenaście bramek. Jeszcze rzadziej mamy do czynienia z sytuacją, kiedy tyle goli strzela jeden zespół. W sobotę w Szczytnie doszło do starcia faworyzowanej Gwardii ze słabo radzącym sobie w tym sezonie GKS Gietrzwałd/Unieszewo. Jednak chyba nikt nie zakładał aż tak wysokiej wygranej piłkarzy ze Szczytna.

Już w piątej minucie wynik meczu otworzył doświadczony Michał Kwiecień. Kilkanaście minut później prowadzenie podwyższył Szymon Chrzanowski, a przed przerwą bramki zdobyli jeszcze Rafał Krajza i Gabriel Sachajczuk.

Już kilka minut po zmianie stron gola zdobył Maciej Balcerzak. Od 60. do 78. minuty Gwardia zdobyła aż sześć bramek! Gole zdobywali kolejno Gabriel Sachajczuk, Michał Zaborowski, Aleksander Kowalczyk, Rafał Krajza, Tomasz Przybysz i Adam Zalewski. Warto podkreślić, że Tomasz Przybysz jest bramkarzem szczycieńskiego zespołu, a bramkę zdobył po tym jak pewnie wykorzystał rzut karny.

- Wynik 11:0 mówi sam za siebie, choć bramek mogło być znacznie więcej. Trafiliśmy na słabszy dzień przeciwnika, który praktycznie przez cały mecz stworzył jedną sytuację. Gietrzwałd przyjechał w bardzo osłabionym składzie - w 12 zawodników - komentuje Mariusz Korczakowski, trener Gwardii Jurand Bank Szczytno.

Gwardia po czterech kolejkach z kompletem zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę czeka ich drugie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. W Wipsowie zmierzą się z miejscowym Tempem, które w minionej kolejce wygrało 3:1 z KS Łęgajny i było to jak do tej pory ich jedyne ligowe zwycięstwo. Miejmy nadzieję, że po następnej kolejce ta statystka nie ulegnie zmianie.

Gwardia Jurand Bank Szczytno - GKS Gietrzwałd Unieszewo 11:0.

Skład: Przybysz – Świercz, Poździak, Włodkowski – Ciebień, Sachajczuk, Miłek, Krajza, Kwiecień, Chrzanowski – Balcerzak.

Na boisku pojawili się również: Andrzejewski, Kobus, Kowalczyk, Krajza, Nysztal, Zaborowski, Zalewski.