Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Elektryki uziemione w zajezdni ZKM


Gdyby ktoś kupił auto elektryczne, to z pewnością nie po to, by taki nowoczesny pojazd stał bezużytecznie w garażu. Chyba że mówimy o autach wystawionych na pokaz np. w salonie sprzedaży. I choć zajezdnia Zakładu Komunikacji Miejskiej przy ul. Kościuszki salonem nie jest, to już od ponad trzech miesięcy stoją w niej nowiutkie, zupełnie nieużywane, dwa elektryczne autobusy. I jak sprawdziliśmy, jeszcze postoją - co najmniej do grudnia.W publikowanych niedawno materiałach prasowych Urzędu Miejskiego dotyczących projektu „Miasto Szczytno – miasto zrównoważonego transportu – etap II” urzędnicy informują o tym, że do ZKM trafiły dwa Solarisy Urbino 8,9 LE Electric o mocy 150kW każdy. Mają one jeździć ulicami miasta zapewniając mieszkańcom nowoczesny i ekologiczny środek komunikacji. Tyle że w materiałach tych nie padają żadne daty. Sprawdziliśmy. Okazuje się, że Solarisy stoją w zajezdni ZKM już od… czerwca. Dlaczego zatem nie jeżdżą? Zwłaszcza że na realizację projektu, w ramach którego zostały kupione, poszło ponad 6 mln złotych. Może jest jakaś przeszkoda lub kłopot techniczny, np. z ładowaniem? Zapytaliśmy o to Jana Lisa, prezesa ZKM.

 

Nie awaria, ale plan


Reklama

- To nie dotyczy kłopotów z ładowaniem, czy technicznych. Ma to związek z kilkoma sprawami. Jedną z nich jest budowa nowej bazy ZKM na ul. Mrongowiusza – tłumaczy prezes Lis. – Druga to kwestia szkoleń dla pracowników z obsługi tego nowoczesnego sprzętu, które wciąż trwają. Po bardziej konkretne odpowiedzi proszę jednak kierować się do Urzędu Miejskiego.

 

Zaznacza, że autobusy zostały dostarczone przez producenta zgodnie z umową. Potwierdza to też burmistrz Szczytna, Krzysztof Mańkowski.

 

– Autobusy zostały dostarczone do nas nawet trochę wcześniej, to prawda – mówi. – Zgodnie z zawartymi umowami planowany wyjazd tych autobusów na ulice Szczytna, to 1 stycznia 2022 roku.

Reklama

 

Dopiero w grudniu, a i tak wcześniej

 

Dlaczego nie wcześniej, skoro już są? – dopytujemy. – Chcemy zamknąć ten projekt do końca. Chodzi o uruchomienie nowej bazy ZKM, które planujemy na koniec listopada. Z tego, co wiem, prace budowlane idą zgodnie z planem, więc jeśli pójdzie tak dalej, autobusy będą mogły wyjechać nawet w grudniu – miesiąc wcześniej niż wynika to z umów. Nie widzę do tego przeszkód.Komentarze do artykułu

Kowal

MJS Blue, dokładnie, kolego, dokładnie :)

Aga

Dziwne, pan burmistrz mówił coś o jesieni. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=995607264544801&id=100022866099936

Mieszkaniec

Co ma wspólnego nowa baza z wyjazdem autobusów na ulice miasta. To z tej, w której stoją od miesięcy, nie mogą wyjechać? Coś dziwne te tłumaczenia!

Neo

6 milionów za dwa autobusy które będą jeździć puste.

MJS Blue

Całe szczęście, że w mieście przez środek którego przechodzą 3 drogi krajowe i cały ciężki transport jedzie przez centrum, będziemy mieli dwa autobusy elektryczne za ponad 6 baniek. To z całą pewnością spowoduje drastyczne zmniejszenie emisji spalin i ograniczy korki.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama