Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Dziesiąty Orszak Trzech Króli w Jedwabnie (zdjęcia)


Po raz dziesiąty, barwny Orszak Trzech Króli zawitał do Jedwabna. Orszak rozpoczął się od sceny Dworu Heroda przed Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz proboszcz Roman Lompa. Wierni, którzy wzięli udział w mszy, otrzymali korony orszakowe oraz śpiewniki, ufundowane przez Fundację Orszaku Trzech Króli.


  • Data:

Hasło tegorocznego orszaku brzmiało ,,Niech prowadzi nas gwiazda’’. Nie zabrakło śpiewania pięknych kolęd, pod przewodnictwem chóru „Cantate Deo” oraz Zespołu Młodzieżowego ,,Umocnieni Duchem’’.

 

Po Mszy Świętej uczestnicy orszaku mogli zobaczyć przygotowane sceny – Mansjony. „Gospoda” przygotowana przez GOK Jedwabno, „Walka dobra ze złem” przez Szkołę Podstawową w Jedwabnie. Przy wejściu przez ,,Bramę anielską’’ powitał zebranych śpiewem zespół aniołów.


Reklama

 

Po złożeniu pokłonu Świętej Rodzinie przez przybyłe barwne orszaki: Europejski , Azjatycki i Afrykański królowie: Kacper, Melchior i Baltazar złożyli dary.

 

Na zakończenie zaśpiewano kolędę ,,Bóg się rodzi’’ , przy której zatańczono poloneza poprowadzonego przez Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno

 

Organizatorzy bardzo dziękują: dyrektorowi GOK w Jedwabnie Adamowi Cudak, Szkole Podstawowej w Jedwabnie, paniom katechetkom: Dorocie Lemańskiej oraz Marii Orzechowskiej, OSP Szuć, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Szuci, OSP Burdąg, Zespołowi Pieśni i Tańca Jedwabno, sołtysowi Nart panu Tomaszowi Pawelczyk oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w wspólne przygotowanie tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Reklama

 

Tekst: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci

Fot. Jerzy NiksaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama