Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Dzień Kultury Kurpiowskiej w Szczytnie, czyli „Witaj Kurpiu na Mazurach” - sobota, 3 czerwca


Dzień Kultury Kurpiowskiej w Szczytnie, czyli „Witaj Kurpiu na Mazurach”, to wyjątkowe święto, które ożywia starych tradycji i kulturowe dziedzictwo regionu. Już po raz kolejny Stowarzyszenie „Kurpie w Szczytnie” zaprasza wszystkich na niezapomnianą podróż do serca Kurpiowszczyzny. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 3 czerwca. Wstęp wolny.Areną święta stanie się Miejski Dom Kultury w Szczytnie, który otwiera swoje drzwi dla wszystkich miłośników kultury ludowej. Już od godziny 16 ożywiona atmosfera zacznie rozbrzmiewać dźwiękami tradycyjnych instrumentów, śpiewem i tańcem, przypominając nam, jak ważne jest zachowanie i pielęgnowanie dziedzictwa naszych przodków.

 

Kiermasz rękodzieła ludowego, jedno z serc tego święta, zachwyci odwiedzających swoją oryginalnością i pięknem. Na straganach zobaczymy wyroby rzemieślników, którzy tworzą swoje dzieła w zgodzie z tradycją kurpiowską.


Reklama

 

 

Wśród atrakcji nie zabraknie oczywiście też koncertów zespołów muzycznych, takich jak „Wystek”, „Kurpianka” oraz Dziecięcego Zespołu Ludowego z Rozóg.

 

A co to byłoby za święto bez prawdziwej uczty dla podniebienia? Degustacja potraw regionalnych to kolejny punkt programu, który przyprawi o niezapomniane wrażenia nasze kubki smakowe. Smak tradycyjnej kuchni kurpiowskiej, pełnej naturalnych składników i korzystającej z lokalnych przysmaków, przeniesie nas w magiczny świat aromatów i przyjemności kulinarnej.

Reklama

 

Dzień Kultury Kurpiowskiej w Szczytnie to nie tylko okazja do zapoznania się z lokalną kulturą, ale także do spotkania ludzi z pasją i sercem otwartym na piękno tradycji. Warto tam być!Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama