Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Dzielnicowi ruszyli do szkół, uczą dzieci bezpieczeństwa (zdjęcia)


Wakacje są już na wyciągnięcie ręki. W ramach planu „Bezpieczne Wakacje 2022” szczycieńscy profilaktycy oraz dzielnicowi rozmawiają z dziećmi i młodzieżą naszego powiatu, o zagrożeniach związanych ze zbliżającym się czasem beztroski.


  • Data:

W minionym tygodniu szczycieńscy dzielnicowi w ramach akcji „Dzielnicowy w szkole” odwiedzili placówki oświatowe na terenie naszego powiatu. Dzielnicowi spotkali się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie, Szkoły Podstawowej w Pasymiu, Rumach oraz Kałęczynie.


Reklama

 

- Uczniowie Szkoły Postawnej w Szymanach oraz uczniowie Zespołu Szkolono-Przedszkolnego w Orzynach również mogli liczyć na obecność policjanta podczas spotkania profilaktycznego – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Dzielnicowy gminy Pasym mł. asp. Grzegorz Licki udał się z kolei na pogadankę do uczestników zielonej szkoły, która została zorganizowana w Ośrodku Wypoczynkowym Kalwa. Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej spotkała się z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie.

 

 

Podczas spotkań policjanci uwagę skupili przede wszystkim na zagrożeniach godzących w bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno w trakcie spędzania czasu wolnego w domu, z uwzględnieniem zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, jak i niebezpieczeństw, z którymi dzieci i młodzież może spotkać się przebywając na świeżym powietrzu m. in. wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz innych zachowań ryzykownych.

Reklama

 

 

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się również jak przygotować się do wycieczki w górach oraz nad morzem. Jak ważną rolę odgrywają numery alarmowe z tych poszczególnych regionów. Co zrobić w sytuacji, kiedy zgubię się w tłumie oraz jak reagować na dorosłego, który zwraca się z prośbą do dziecka o pomoc lub który chce dziecko podwieźć swoim autem do domu.

 

- Tego typu spotkania są doskonałą okazją również do przypomnienia młodzieży o odpowiedzialności prawnej, jaka ciąży na nich za popełniane czyny – dodaje sierżant Manelska. - Czas wakacji jest czasem beztroski, ale nie zwalnia z rozsądnego zachowania i myślenia, gdyż konsekwencje wakacyjnych, niewłaściwych zachować mogą trwać znacznie dłużej niż same wakacje.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama