Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Dzielnicowi kontrolują letnie obozy


Szczycieńscy policjanci, a w szczególności dzielnicowi, w ramach planu „Bezpieczne Wakacje 2021r” systematycznie odwiedzają miejsca letniego wypoczynku w naszym powiecie. Dzięki nadzorowi prowadzonemu przez służby, najmłodsi turyści mogą czuć się u nas bezpiecznie i korzystać z uroków, jakie oferuje im nasz powiat.Dzielnicowy Miasta i Gminy Pasym, mł. asp. Grzegorz Licki odwiedził harcerzy wypoczywających w podległym mu rejonie służbowym. Mając na uwadze przede wszystkim dobro letników wypoczywających na naszych terenach i zmieniające się w ostatnim czasie drastycznie warunki pogodowe, przedstawiciele służb przez cały okres wakacji, będą sprawdzać warunki pobytu dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu szczycieńskiego.

 

Organizatorzy obozów, które usytuowane są w lasach i nad jeziorami są kontrolowani przez policjantów, strażaków oraz pracowników sanepidu, pod kątem właściwego przygotowania, wyposażenia i prowadzenia wypoczynku.


Reklama

 

Podczas spotkania z harcerzami mł. asp. Grzegorz Licki swoją uwagę skupiła przede wszystkim na zagrożeniach godzących w bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno w trakcie spędzania czasu wolnego w domu, z uwzględnieniem zagrożeń wynikających

z korzystania z Internetu, jak i niebezpieczeństw, z którymi młodzież może się spotkać przebywając na świeżym powietrzu m. in. wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz innych ryzykownych zachowań. W trakcie wizyty dzielnicowy omówił również zasady bezpiecznego zachowania się na wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” . Przypomniał również o trwającym do 10 września br. konkursie plastyczno filmowym, zorganizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, pn. „Artystyczny przeWodnik”, promujący bezpieczeństwo na terenach wodnych i przywodnych oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

Reklama

 

Dzielnicowy, jak podczas pełnienia każdej służby obchodowej, tak i wczoraj, odwiedził również letników, którzy wypoczywają w jednym z największych ośrodków na naszym terenie, organizujących kolonie, obozy dla dzieci i młodzieży oraz tzw. Zielone Szkoły.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama