Od lat niedziela palmowa w Rozogach jest świętem nie tylko kościelnym, ale gminnym, a nawet powiatowym, a to za sprawą konkursu palm, jaki odpowiednio do dnia – jest tam organizowany. Wielkanocne dzieła są przygotowywane wcześniej i dostarczane do rozoskiej parafii, która wraz z gminnym samorządem i GOK-iem organizuje wydarzenie.
Wzrasta rozmach i zainteresowanie konkursem. W roku bieżącym zgłoszono 53 wielkanocne dzieła, podczas gdy w roku ubiegłym było ich około 40. Twórcy wywodzą się z terenu powiatu, aczkolwiek wśród tegorocznych uczestników znalazł się też jeden „zagraniczny rodzynek” - Ośrodek Specjalno-Wychowawczy z Czarni. A ponieważ organizatorzy uznali za wskazane, by każdy, ale to każdy z uczestników został uhonorowany nagrodą bądź co najmniej wyróżnieniem, więc i dla dzieci z Czarni niemalże ad hoc ustanowiona została nagroda specjalna wójta gminy Rozogi.
Pełna lista nagrodzonych uczestników konkursu
wg kategorii wiekowych:
Zgłoszenia grupowe:
Przedszkola
I miejsce – „Kraina Uśmiechu” Przedszkole Samorządowe w Rozogach
Szkoły podstawowe
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozogach, klasa VI.
II miejsce - Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Szczytnie kl.I-III.-
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Rozogach klasa I
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozogach - klasa Vb.
III miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach
Wyróżnienia:
Szkolne Koło Caritas SP Rozogi klasy IV-VI.
Szkoła Podstawowa w Rozogach klasa III a
Nikola Kompa, Kornelia Ruszczyk, Lidia Komor, Oliwia Zyśk
Dzieci ze świetlicy szkolnej SP Rozogi
Szkoła Podstawowa w Rozogach klasa IV
Zespół Taneczny „Klonowskie Urwisy”
„Kółko Graniaste” Klon
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Rozogach
II miejsce - LO Rozogi
II miejsce – Gimnazjum nr.3 Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie
Wyróżnienie:
Natalia Kompa, Klaudia Ruszczyk z Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Rozogach
Dorośli
I miejsce - Sołectwo Rozogi
II miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Orzeszkach
II miejsce - Klub Seniora z Rozóg
III miejsce - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Klon i Okolic
III miejsce - Klonowskie Kurpsianki
III miejsce - Sołectwo Orzeszki
Wyróżnienia:
1) Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie
2) Sołectwo Radostowo
3) Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie z Rozóg”
4) Stowarzyszenie Kulturalne „Razem Możemy Więcej z Rozóg”
Zgłoszenia indywidualne:
Przedszkola
I miejsce - Aleksandra Hilińska
I miejsce - Maja Rychlewska
I miejsce - Oliwia Więcek
Wyróżnienie:
Maciej Rolka
Szkoły podstawowe
I miejsce – Monika Bojarska
II miejsce – Jakub Gotlib
III miejsce – Nadia Kaczmarczyk
III miejsce - Sobiech Oliwia
III miejsce - Oliwia Więcek
Wyróżnienia:
1) Klaudia Sobiech,
2) Marcin Mróz
3) Szymon Zieliński
4) Emilia Gronowska
5) Jakub Zieliński
6) Katarzyna Zyśk
7) Amelia Zdunek
8) Oliwia Kaczmarczyk
9) Oliwia Lis
10) Alicja Kaczmarczyk
11) Kinga Hilińska
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - Daria Łysiak
II miejsce - Zuzanna Drózd
III miejsce - Łucja Dzieżyk
Dorośli
I miejsce - Iwona Bojarska
II miejsce - Zofia Zielińska
III miejsce - Krystyna Romanik
NAGRODA SPECJALNA WÓJTA GMINY ROZOGI:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Czarni
NAGRODA SPECJALNA DLA EKOLOGICZNEJ PALMY WIELKANOCNEJ:
Nadleśnictwo Spychowo
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33