Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Druhowie proszą radnych o 100 tys. zł na nowy wóz bojowy


Jest szansa, że jednostka OSP Szczytno otrzyma w tym roku fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Auto jest warte około 1 mln zł. Druhowie już rozpoczęli szukanie wkładu własnego, potrzebnego na zakupu tego pojazdu.Specjalne pismo trafiło do miejskich radnych oraz burmistrza. Druhowie proszą o zabezpieczanie 100 tys. zł na zakup samochodu. Tematem radni zajęli się na ostatniej sesji.


Reklama

 

- Myślę że powinniśmy taką kwotę zabezpieczyć – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Chodzi przecież o bezpieczeństwo każdego z nas. Poza tym nasi druhowie, chyba jako jedyni w powiecie, nie mają samochodu z prawdziwego zdarzenia.

 

Decyzja o przyznaniu środków ma zapaść jeszcze na marcowej sesji.

 

Reklama

Na auto warte około 1 mln zł zrzucić mają się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Komenda Główna PSP, OSP, samorząd oraz sponsorzy.

 

OSP Szczytno działa od 2003 roku, a od 2021 roku jej druhowie zaczęli wyjeżdżać do akcji.

 

- A to dlatego, że pod koniec 2020 roku pozyskaliśmy 30-letni wóz ratowniczo-gaśniczy – wyjaśnia druh Paweł Koziatek, naczelnik jednostki. - Pierwsza akcję mieliśmy dokładnie 4 maja w strażackie święto – dodaje z uśmiechem.

 

OSP Szczytno liczy 20 druhów wyjazdowych, ale łącznie zrzesza około 60 osób. Prezesem jednostki jest druh Jan Napiórkowski.Komentarze do artykułu

Rafał , jeżeli już strażacy mają sami robić zrzutkę to może dla Ciebie na słownik ortograficzny.

Szczytnianin

Piękna telAwizyjna narracja Pani Lidko. Na Ukrainie ścierają się dwa mocarstwa, i to za ich interesy giną tam ludzie, nie za wolność. Spać spokojnie będziemy dopiero, gdy powstrzymamy naszego prawdziwego, wewnętrznego wroga z Nowogrodzkiej. Chyba, że woli Pani, by ci psychopaci sprowadzili wojnę do Pani domu?, bo właśnie do tego dążą. Jest Pani gotowa oddać życie swoich dzieci i swoje, za ich interesy? bo ja nie, ja jestem gotowy, by o to życie naszych dzieci walczyć, z psychopatami. \"W czasie wojny politycy dają amunicję, bogaci dają jedzenie, a biedni swoje dzieci... Kiedy wojna się skończy, politycy biorą resztki amunicji i przekazują ją sobie nawzajem, bogaci podnoszą ceny żywności podczas gdy biedni szukają grobów swoich dzieci.\"

Radek

Panowie Krzysztof i Mol może w swej bezdennej głupocie nie zdaja sobie sprawy z tego, że wypisując te bzdury dokładnie wpisują się w putinowski zalew propagandy antyukraińskiej. Za darmo?

Lidka

Ukraina walczy za Polskę i całą Europę i żeby \"Krzysztof\" mógł spokojnie spać, więc nie sądzę, żeby sprzęt dla Ukraińców był marnotrawstwem.

Mol

Panie Krzysztofie lepiej bym tego nie ujął. Dodam tylko, że jest jeszcze mnóstwo samorządowców którzy przekazują sprzęt dla Ukraińców, więc może nie druhowie do nich się zwrócą o pomoc.

,, Dawaj auto \"

To priorytet dla OSP Szczytno.

Rafał

Niech sami się zrzucą na to 60 druchow x 1700zl =102.000 złotych

Krzysztof

Owi druhowie wyprowadzili ogrom sprzętu dla Ukraińców a teraz chcą obciążyć miejski budżet by kupić nowy sprzęt podczas gdy powinni być rozliczeni za to marnotrawstwo! Niech zwrócą się do Ukraińców by ich wsparli i zabezpieczyli tę kwotę lub niech sami strażacy z własnych poborów poświadczą i w banku i zabezpieczą te 100 tys złotych.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama