Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Droższe inwestycje stare i nowe


Plan inwestycyjny się nie kurczy, ale wydatki nań rosną. Na ostatniej sesji wielbarscy radni dołożyli do zaplanowanych działań ponad 250 tysięcy złotych do przewidzianych w budżecie przedsięwzięć.


  • Data:

Najwięcej, bo 150 tys. zł dołożono do zakupu ciężkiego wozu bojowego dla wielbarskiej OSP.

 

- Samochód kosztuje 1,4 mln zł. Mieliśmy otrzymać połowę tej kwoty po części z funduszu KSRG i z funduszu ochrony środowiska, ale dotacje okazały się niższe – tłumaczy burmistrz Jerzy Szczepanek. - A że ten wóz jest absolutnie niezbędny, więc uzupełnienie kosztu jego zakupu z naszego budżetu jest konieczne i oczywiste.

 

Więcej, o 30 tys zł, będzie ostatecznie kosztowała budowa boiska wielofunkcyjnego w Baranowie, a wzrost tych kosztów wynikł z konieczności wykonania robót dodatkowych. Kolejne 40 tys. zł radni dołożyli do wydatków planowanych na dokumentacje techniczne wodociągów w różnych częściach gminy.


Reklama

 

- Między innymi jest to wodociąg Jesionowiec – Szymany. Będzie bnudowany najprawdopodobniej w przyszłym roku, po zakończeniu modernizacji stacji uzdatniania wody w Jesionowcu. Właściwie to nawet nie modernizacja, a budowa nowej, nowoczesnej stacji, która to inwestycja rusza niebawem – wyjaśnia burmistrz.

 

Następne 35 tys. zł to wzrost kosztów sporządzenia ogólnego planu zagospodarowania gminy, który zastąpi w niedalekiej przyszłości istniejące miejscowe plany. Mimo prac nad planem ogólnym te miejscowe wciąż obowiązują i... też podlegają zmianom.

Reklama

 

Taka właśnie korekta (też na ostatniej sesji) objęła Przeździęk Wielki. Na około 100 hektarach gruntu, wg zamierzeń właściciela, ma tam powstać farma fotowoltaiczna.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

A dlaczego jest ten wóz niezbędny ? Przecież są dwa wozy lekki i średni . Jednostka OSP dawno nie uczestniczył w żadnej poważnej akcji gaśniczej .

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama