Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Droga z Wielbarka do Rozóg zostanie przebudowana, ale jest jeden warunek


Jest szansa na przebudowę drogi powiatowej łączącej Wielbark z Rozogami (odcinek od Księżego Lasku do Radostowa 2,35 km). Wniosek o przyznanie pomocy na tą inwestycję został złożony w ramach naboru do funduszy unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jeśli projekt uzyska dofinansowanie to jest szansa, że inwestycja warta 4,5 miliona złotych, zostanie zrealizowana do listopada 2024 roku. Samorząd powiatu stara się o wsparcie w kwocie blisko 3 mln zł. Pozostałe środki zapewnią gmina Rozogi i Powiat Szczycieński.Mieszkańcy gminy Rozogi mogą się cieszyć z dobrej wiadomości - droga powiatowa nr 1512N łącząca Wielbark z Rozogami na odcinku Księży Lasek do Radostowa zostanie przebudowana dzięki unijnemu dofinansowaniu. Wniosek o przyznanie pomocy został właśnie złożony w ramach naboru do funduszy unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Reklama

 

Reklama

- Zakres prac obejmuje poszerzenie nawierzchni drogi do 6 metrów, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni oraz przebudowę istniejącego systemu odwodnienia drogi – mówi Rafał Wilczek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szczytnie. - Wnioskowana wartość dofinansowania to 2,86 miliona złotych, a całkowita wartość projektu to 4,5 miliona złotych. Gmina Rozogi i Powiat Szczycieński zapewnią pozostałe środki.

 

Planowany do przebudowy odcinek drogi ma długość 2,35 km i leży w ciągu drogi powiatowej od miejscowości Księży Lasek w kierunku Radostowa. Termin zakończenia inwestycji, jeśli zostaną przyznane unijne środki, został zaplanowany najpóźniej na listopad 2024 roku. Mieszkańcy gminy Rozogi mogą być pewni, że ich lokalna droga zostanie zmodernizowana i stanie się bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników. To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy mogą liczyć na unijne wsparcie w rozwoju swojego otoczenia.

 Komentarze do artykułu

End

Droga na odcinku Księży Lasek - Radostowo-Klon woła o pomstę od wielu lat! Bezpieczna prędkość na tej drodze to 40 km/h! Nie wspomnę o zarośniętym poboczu od Klonu do Radostowa! (Większe pojazdy muszą się zatrzymywać żeby się minąć) Normalnie jakby gmina kończyła się w Klonie! A dalej.... za mało wyborców żeby ją wyremontować!

Jan

Chyba sobię kepkuja z tą modernizacja to jest jakieś hamstwo .wstyd opciach A ten wilczek niema zielonego pojęcia jak ta droga wygląda.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama