Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Dramat pracowników FM Bravo. Czy to koniec zakładu w Szczytnie?


Czy FM Bravo zniknie z mapy Szczytna? Pracownicy żyją w niepewności, a firma milczy. Co przyniesie przyszłość dla jednego z największych zakładów w mieście?We wtorek do naszej redakcji zadzwonił zdesperowany pracownik firmy FM Bravo w Szczytnie.

 

- W poniedziałek 150 osób stanie przed drzwiami zatrudniaka – mówił. - Tracimy pracę. I nikt z władz spółki nie chce nam powiedzieć, co dokładnie się dzieje. Piszecie o zwolnieniach w IKEA, zainteresujcie się też naszą firmą – zaapelował.

 

Zainteresowaliśmy się sprawą. Niestety, w spółce FM Bravo, która jeszcze niedawno zatrudniała w Szczytnie ponad 400 osób, telefony milczą. Ale informacje o zwolnieniach udało nam się potwierdzić w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie. Urząd 15 marca został poinformowany, że firma do końca czerwca zamierza pożegnać się z około 150 osobami.


Reklama

 

- To chyba cała nasza obsada na dziś – smuci się nasz rozmówca. - Jeśli do zwolnień dojdzie, to będzie oznaczało, że po „Favoricie” ginie drugi największy zakład produkcyjny w naszym mieście. Gołym okiem widać, że inwestorzy uciekają. FM Bravo zwalnia, IKEA zwalnia... czy wracamy do lat 90.?

 

Decyzja władz FM Bravo jest zaskoczeniem, bo gdy w 2022 roku pracownicy informowali o kłopotach zakładu, firma dementowała wówczas informacje o zwolnieniach. Informowała jedynie o czasowym skróceniu godzin pracy.

 

Pracownicy, ich rodziny czekają na konkretne informacje. Czy zakład, który przez lata był jednym z filarów lokalnej gospodarki, zniknie z mapy miasta? Do tematu wrócimy w kolejnym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

Reklama

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”. Więcej ciekawych informacji, i znacznie wcześniej, przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". Zachęcamy do lektury. „Widzimy się” w każdy czwartek. Tygodnik dostępny jest w sklepach: sieci Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl... oraz niemal w każdym wiejskim sklepiku w naszym powiecie. „Tygodnik Szczytno” - to się czyta.Komentarze do artykułu

Tobiasz

tak wracamy do lat \'90. nie po to byd, pzrepraszam szanowni Wyborcy głosuja namiętnie na TE same mor..y od 1989 roku aby ci sprzedajni politykierzy zrobili tu drugą Japonię czy Koreę Południową. tu ma być tanie TANIA siła robocza dla Pana z Niemiec Holandii czy Francji

Iza

A co ma Tusk do nieudolności zakładu ? To firma prywatna i zarządzana przez osoby prywatne

Polak

Ty \"patriota\" (ruski trollu) to są efekty rządów twojej podłej zmiany (pis).

AVIO

Jak tam wyborcy PO i PiSu zadowoleni jesteście teraz z siebie ? ????

Wiesława Kowalewska

Afrykański pomór świń, ptasia grypa, rejestracja kur, tysiące śniętych ryb w jeziorze Rańsk, ucieczka inwestorów, itp. Wnioski nasuwają się same, a polski Naród śpi.

Patriota

Macie swojego tfuska

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama