Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Domino ruszyło... Przedszkole przeniesie się do byłej szkoły, co powstanie w miejsce budynku GOK?


Firma z Gutkowa zajmie się najprawdopodobniej przebudową budynku po byłej szkole w Świętajnie na potrzeby przedszkola. Ta inwestycja to dopiero początek gminnego, budowlanego domina.


  • Data:

Tym razem do przetargu na adaptację budynku po byłej szkole przystąpiły dwie firmy: z Gutkowa i Mrągowa. Ta druga nie brała jednak udziału w procedurach, bo plików, które przesłała platformą elektroniczną gminni urzędnicy nie mogli otworzyć.

 

- Finalnie okazało się, że i tak ich oferta była wyższa, więc nie miało to wpływu na samo postępowanie – mówi wójt Alicja Kołakowska.

 

Przetarg wart 1,2 mln zł wygra zapewne firma Rantech z Gutkowa. Złożyła już potrzebne uzupełnienia.

 

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i umowa zostanie podpisana w listopadzie, to obiekt do użytku będzie oddany w pod koniec stycznia przyszłego roku – mówi wójt.


Reklama

 

Przedszkole w dawnym szkolnym budynku ma pomieścić 6 oddziałów, czyli około 150 dzieciaków.

 

- Ten zabieg jest potrzebny, bo stary budynek Akademii Bajek, naszego przedszkola, nie spełnia już wymagań pod kątem bezpieczeństwa dzieci – mówi wprost wójt.

 

Co stanie się z budynkiem po przedszkolu?

 

- Chcielibyśmy tam utworzyć mieszkania i przenieść cztery rodziny z ulicy Mickiewicza, z budynku po starym Gminnym Ośrodku Kultury – zdradza wójt Alicja Kołakowska. - Na dole powstałaby, być może, jakaś wiejska świetlica, czy siłownia.

Reklama

 

A jakie plany ma gmina względem budynku dawnego GOK, gdy (jeśli) już zostanie opróżniony? - Obiektem zainteresowany jest szczycieński szpital, który realizuje duży program

 

- Centrum Opieki Senioralnej – mówi Alicja Kołkowska. - Myślę, że warto byłoby ten budynek przeznaczyć na to, zwłaszcza że dane demograficzne wskazują nieubłagane starzenie się naszego społeczeństwa. W tym roku urodziło się na terenie naszej gminy zaledwie 30 dzieci – dodaje.Komentarze do artykułu

Anonim

A kasy za wiele w kieszeń wójt nie bierze że tak kombinuje?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama