Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala


Zmienił się dyrektor do spraw lecznictwa w szczycieńskim szpitalu. Stanisława Zarębę zastąpił na tym stanowisku chirurg Dominik Górski. Pan Dominik ze szczycieńskim szpitalem związany jest od czerwca 2018 roku. Do tej pory był zastępcą ordynatora chirurgii. Jest mieszkańcem Wielbarka. Ma 37 lat.Zmiana spowodowana jest tym, że dotychczasowy zastępca Stanisław Zaręba zrezygnował z tej funkcji i odszedł z pracy w szczycieńskim szpitalu. Zastępca dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie, czyli dyrektor do spraw lecznictwa jest stanowiskiem konkursowym.

 

- Ale do czasu rozstrzygnięcia te obowiązki pełnił będzie właśnie doktor Dominik Górski – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ w Szczytnie.

 

 

Ma doświadczenie z Biskupca

 

Kadrowe zmiany zaczęły obowiązywać od poniedziałku, 16 marca. Do dyrektora Dominika Górskiego będzie należał między innymi nadzór nad personelem medycznym szpitala w Szczytnie. To on będzie również dbał, aby przestrzegane były procedury medyczne. Co więcej - będzie też wdrażał nowy, certyfikowany przez ministerstwo zdrowia system jakości w szczycieńskiej placówce medycznej.

 

- Nadzoruje go agenda rządowa, co przekłada się na to, że jeśli go wprowadzimy i spełnimy wszystkie wymagania, to Narodowy Fundusz Zdrowia będzie przeznaczał na naszą placówkę większe pieniądze – mówi dyrektor Beata Kostrzewa. - Oczywiście, przełoży się to też na jakość, komfort pracy personelu i bezpieczeństwo pacjentów. Doktor Dominik ma doświadczenie we wprowadzeniu tego systemu, bo uczestniczył w jego wdrażaniu w szpitalu w Biskupcu.

 

 

Cieszy się z powrotu

 


Reklama

Doktor Dominik Górski to mieszkaniec Wielbarka. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku. Specjalizację chirurgiczną zdobył w szpitalu w Biskupcu. Ma 37 lat. Lekarzem jest od 2009 roku. Staż odbył w Trzecim Szpitalu Miejskim im. Karola Jonschera w Łodzi. Potem półtora roku pracował w szpitalu w Szczytnie. Od 2012 roku związany ze szpitalem w Biskupcu. Od czerwca 2018 roku także zastępca ordynatora chirurgii w placówce w Szczytnie.

 

- Bardzo cieszę się, że wróciłem do Szczytna, bo jest to placówka, która nieustannie się rozwija – mówi doktor Dominik Górski. - Potężne inwestycje jeszcze trwają, ale po zakończeniu sprawią, że poprawi się komfort naszych pacjentów, ale i nam, personelowi medycznemu, będzie zdecydowanie lepiej wykonywać swoją pracę. Myślę, że po oddaniu do użytku nowego skrzydła szpitala pacjenci będą to dostrzegać.

 


Ściąga młodych lekarzy

 

Bez wątpienia oczkiem w głowie nowego zastępcy dyrektora będzie chirurgia. - Z pawnością o niej nie zapomni – mówi Beata Kostrzewa. - Bo w końcu to jego specjalizacja. Nam też zależy, aby stała ona na jak najwyższym poziomie i aby nie doszło do sytuacji z 2012 roku, kiedy czasowo z braku lekarzy musieliśmy zawiesić działanie tego oddziału. Ale pan doktor będzie musiał oczywiście dbać o sprawy medyczne w całym szpitalu. Tym bardziej, że czeka nas informatyzacja, uruchomienie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, czy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Czeka nas więc sporo wyzwań w najbliższym czasie. Cieszę się, że na tym stanowisku znajdzie się młoda, ale zarazem doświadczona osoba, której po prostu wciąż się chce. Widzę to w codziennej jego pracy, ale też działaniach, które sprawiły, że w naszej placówce zwiększyła się liczba lekarzy rezydentów. Dzięki staraniom doktora Górskiego mamy dwa dodatkowe miejsca na chirurgii i dwa na pediatrii. Musimy przyciągać do nas młodych lekarzy, bo jeśli oni zwiążą się zawodowo i rodzinnie z naszym powiatem, to będziemy mieli pewność, że zostaną tu na lata i będzie komu leczyć pacjentów. Takie są realia.

Reklama

 

 

Wysoki poziom

 

Dominik Górski pochodzi z rodziny lekarskiej. Jego tata Artur od lat leczy pacjentów w gminie Wielbark, ale też w całym powiecie szczycieńskim, bo jest pediatrą i lekarzem sportowym, który dyżury pełni również w szczycieńskim szpitalu.

 

Prywatnie doktor Dominik ma żonę Magdalenę, która jest lekarzem stomatologiem oraz córkę Julię. Jest fanem filmu „Pulp fiction”, tatuaży, kibicem Legii Warszawa oraz miłośnikiem jazdy na rowerze enduro oraz desce snowboardowej.

 

Jak ocenia szpital w Szczytnie? - Myślę, że jest to placówka z ogromnym potencjałem – mówi, z przekonaniem dodając, że szczycieńska chirurgia stoi na równie wysokim poziomie, jak ta w Biskupcu. - Ale dodam, że specjalizują się w innym zakresie, dlatego nie można tego przełożyć jeden do jednego.Komentarze do artykułu

Robert Częścik

Gdzie wylądował ten aferzysta śmieć Zaręba? Nie chciałbym na niego nawet przypadkiem trafić

Śmieszek

Początek wywiadu - po prostu rozbrajający. Panie doktorze - albo Pan powstrzyma się od takich opowieści, albo doniosę do Izby Lekarskiej. Co Pan wybiera?

Do Pacjenta

Nie masz racji. Taka operacja jest wykonywana w wielu szpitalach. Oczywiście są ograniczenia medyczne - nie u każdego tego rodzaju zabieg można wykonać (nie piszesz jaka to przepuklina). Niemniej cieszę się, że u Ciebie można było laparoskopię przepukliny wykonać. I cieszę się także, że laparoskopowo wykonuje się w Szczytnie parę innych zabiegów.

Pacjent

ale przepuchliny laparoskopem to tylko w niektórych szpitalach operują. W Szczytnie operują.

Do Pacjenta

Chyba chodzi o operację laparoskopową - a nie laserową. Laparoskopie to to teraz prawie norma. Lekarze starają się stosować coraz mniej inwazyjne metody operacyjne, chyba że w trakcie laparoskopii okaże się, że nie można obyć się bez otwarcia pacjenta.

Pacjent

Dziękuje za zabieg na przepuklinę, mam trzy male blizny. Dopiero po zabiegu przeczytałem, ze to bardzo nwozensa metoda. Za granica operują, a tu w Polsce tylko kilku szpitalach. Laserowo.

Anna

Chirurg, chirurgia oczkiem w głowie, a pacjentkę z urazem nogi w piątek po południu odesłali do szpitala w Biskupcu lub Olsztynie dojazd oczywiście we własnym zakresie, nikogo nie obchodziło czy ma jak dojechać i wrócić z chorą nogą.

007

Możliwości kadrowe i kolesiowe powoływania na bazie poparcia powiatowego światka politycznego sięgaja juz dna... No, i ta moda ne sterowanie szczylami z tylnego rzędu siedzeń... Obrzydlistwo... jesteś na dnie i opadasz jeszcze niżej drogi ZOZie...

Alisherov

Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

Anakonda

Mam nadzieje że na bani już nie jeździ i nie zabiorą mu ponownie prawa jazdy

Dorota

Dobry człowiek i świetny lekarz z pasją. Gratulacje

Baca

Moment nie korzystny i strasznie trudny ale wierzymy że wreszcie człowiek z pasją zaangażowaniem w wykonywaniu swojego zawodu udowodni że szpital w Szczytnie odzyska swoją renomę . Dziękuję i dużo wytrwałości i zdrówka życzę

Ania

Gratuluję Panie doktorze, cieszę się, że mamy młodego i bardzo kreatywnego dyrektora szpitala oraz wspanualego chirurga. Życzę wielu sukcesów ????

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama