Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Dobro wraca. Nowa karetka „w drodze” do ratowników


Szpital w Szczytnie otrzymał 600 tys. zł na nową karetkę. We wtorek, 12 września symboliczny czek ratownikom i dyrekcji szpitala przekazał wojewoda Artur Chojecki. Nowa kartka do ratowników ma trafić w grudniu, być może w mikołajki.- Bardzo cieszymy się z tego wsparcia – mówi z uśmiechem Grzegorz Achremczyk, szef szczycieńskiego pogotowia. - Jak widać dobro wraca, bo jakiś czas temu przekazaliśmy jedną z naszych wysłużonych, ale spranych karetek do Lwowa, a dziś otrzymujemy wsparcie na zakup nowej. Nowy sprzęt to skuteczniejsza praca ratowników w walce o życie każdego z nas – dodaje.

 

W tej chwili szczycieńskie pogotowie ratunkowe operuje czterema kartkami systemowymi, które stacjonują w Szczytnie (dwie) i po jednej w Pasymiu oraz Świętajnie. Nasi ratownicy rocznie wyjeżdżają do ponad 7 tysięcy zdarzeń. Nowa karetka ma być w pełni wyposażona. Do Szczytna ma trafić w grudniu, być może w mikołajki. Wsparcie pochodzi z budżetu państwa.


Reklama

 

Podczas wydarzenia Jarosław Matłach, starosta szczycieński, wraz z dyrektorką szpitala Beatą Kostrzewą, oprowadzili wojewodę po Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, oraz pokazali jak w ciągu ostaniach lat zmienił się szpital.

Uroczystość wręczenia dotacji zgromadziła licznych gości, w tym wojewodę warmińsko-mazurskiego, dyrektor Szpitala Powiatowego Beatę Kostrzewa,  Henryka Żuchowskiego radnego sejmiku wojewódzkiego, Starostę Powiatu szczycieńskiego a Jarosława Matłacha oraz kierownika pogotowia ratunkowego Grzegorza Achremczyka. - Dziękujemy za wsparcie i inwestycję w zdrowie naszej społeczności – mówi dyrekcja placówki.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama