Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Dobiega końca budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (zdjęcia)


Na finiszu są prace związane z budową SOR-u w Szczytnie. Wartość projektu to ponad 10 mln zł. - Inwestycje w zdrowie mieszkańców, szczególnie w dobie pandemii, to priorytet władz powiatu – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński."Dobre zdrowie jest lepsze niż największe bogactwo."

Dobiegają końca prace związane z budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. W ramach projektu nie tylko zostanie utworzony SOR, ale będzie on również wyposażony w sprawne i bezawaryjne urządzenia medyczne, co przełoży się na wysoką jakość świadczonych usług, dzięki temu zwiększone zostanie także bezpieczeństwo pracy personelu, co jest szczególnie ważne teraz, w dobie pandemii.

 

Przedsięwzięcie polega na powiększeniu istniejącego budynku o nowe skrzydło wraz z krytym przejście łączącym oba obiekty. W jego skład wejdą: oddział wewnętrzny (50 łóżek), oddział dziecięcy (20 łóżek), laboratorium i pracownie diagnostyczne, apteka szpitalna oraz gabinety diagnostyki endoskopowej.


Reklama

 

 

- Przeniesienie tych oddziałów oraz szeregu gabinetów do nowej bryły w znacznym stopniu polepszy sytuację lokalową oddziałów, które pozostają w starym budynku, a także umożliwi utworzenie Zakładu Opieki Leczniczej – oddziału, który osobom po przebytych schorzeniach, głównie starszych wiekiem, zapewni powrót do zdrowia pod fachową opieką – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala.

 

 

Ciężar dobudowy bryły o powierzchni 2500 m2 wziął na siebie samorząd, zaś projekt utworzenia SOR-u jest po stronie szpitala, który uzyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia oraz BFF MEDFinance.

Reklama

 

Wartość projektu: 10 254 279,05 zł

 Komentarze do artykułu

ika

Mam nadzieje, ze poradnie specjalistyczne i fizjoterapia tez wyniesie sie z podziemi starego budynku. W obecnej sytuacji czekanie w tłumku ludzi na malej przestrzeni na wejscie na RTG, albo do kardiologa lub na zabiegi rehabilitacyjne jest malo bezpieczne epidemicznie. Do tego korytarzem wciaz biegaja pracownicy szpitala i przechodza osoby z zewnatrz np. do rejestracji. Tu tez przywozeni sie chorzy z oddzialow, tez covidowych - czego bylam swiadkiem w ub, tygodniu - na przeswietlenia. Malo \"reżimowa\" sanitarnie sytuacja...

rębakczeka

Czy spełniają wymagania i normy BHP te drabiny drewniane ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama