Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

„Dla Olusia Serdusia”, morsy biegały charytatywnie


W sobotę, 27 listopada w Szczytnie odbył się 6 Andrzejkowy Bieg Morsów, który zainicjował kolejny sezon miłośników zimnych kąpieli. Organizatorem i gospodarzem była prężnie działająca grupa „Morsy Szczytno #RESET„ .W tej sportowej i cieszącej się coraz większym zainteresowaniem imprezie wzięło udział prawie 180 osób. Prócz czerpania rozrywki z biegu, marszu z kijkami czy morsowania za cel postawiono zbiórkę pieniędzy dla Olusia - małego mieszkańca Piwnic Wielkich, który cierpi na wrodzoną wadę serca, a operacja ratująca jego życie kosztuje aż 1 milion złotych.

 

- Wszystko przebiegło po naszej myśli i pomimo szaro-burej pogody było naprawdę świetnie. Dzięki gorącym sercom uczestników w wodzie znalazła się blisko 100-osobowa grupa morsów i foczek – cieszy się Jarosław Kordek. - Głównym celem, prócz rozrywki była zbiórka pieniędzy dla Olusia. Największym zainteresowaniem cieszyła się piłka do siatkówki Pawła Papke, która została wylicytowana za około 800 złotych. Reszta licytacji, z uwagi na małą liczbę osób z zewnątrz, zostanie przeniesiona na specjalną grupę Facebookową dla Olusia.

To już ostatnie tegoroczne wydarzenie organizowane przez szczycieńskie morsy. Na kolejne #RESET zaprasza już po sylwestrze. W planach szczycieńskich morsów jest organizowany w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „bieg do przerębla”, a także „walentynowy piknik morsów”, który wcześniej odbywał się na początku lutego. Jak zapewniają morsy - wszystko zależne jest o sytuacji pandemicznej.


Reklama

 

Wyniki i tytuły:

Najszybsza Foka Nordic Walking – Iwona Antonowicz

Najszybszy Mors Nordic Walking – Piotr Pankiewicz

Najszybsza Foka Bieg – Milena Siwek

Najszybszy Mors Bieg – Zbigniew Lipczak

 

Nordic Walking mężczyzn

1. Piotr Szczepaniak

2. Dariusz Jaksina

3. Jacek Jasiukiewicz

 

Nordic Walking kobiet

1. Małgorzata Bem

2. Mieczysława Nieścior

3. Magdalena Behal

 

Reklama

Bieg mężczyzn

1. Szymon Sawicki

2. Marcin Ambroziak

3. Tomasz Kiernozek

 

Bieg kobiet

1. Mariola Sudzińska

2. Wioletta Falba

3. Aneta Roman

 

Dominik DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama