Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Darmowe badania profilaktyczne w Szczytnie: „Zrób sobie Dzień na U”


Już we wtorek, 11 czerwca mieszkańcy Szczytna będą mieli wyjątkową okazję skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Akcja „Zrób sobie Dzień na U”, organizowana przez Fundację Rak’n’Roll, odbędzie się na Placu Juranda w godzinach 10:00 - 18:00. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Szczytno. Co oferuje „Dzień na U”?Mieszkańcy Szczytna będą mogli skorzystać z darmowych badań USG piersi, tarczycy oraz jąder, a także przeprowadzić przegląd dermatologiczny znamion. Akcja ma na celu zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych, które mogą uratować życie.

 

- Profilaktyka powinna stać się dla nas naturalnym nawykiem, jak mycie zębów” – mówi Olga Myślińska z Fundacji Rak’n’Roll. – Udostępnienie darmowych badań to szansa dla osób, które z różnych przyczyn nie wykonują regularnie badań profilaktycznych.

 

Jak skorzystać z badań?

Zapisy na badania rozpoczną się na pół godziny przed ich startem, a o możliwości wzięcia udziału decydować będzie kolejność rejestracji. Ważne jest, aby chętne osoby miały przy sobie dokument tożsamości, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.


Reklama

 

Każdego dnia w medbusie wykonanych zostanie do 105 badań USG oraz do 35 dermatologicznych badań znamion. Uczestnicy będą mieli także możliwość nauczyć się na specjalnych fantomach, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi i jąder.

 

Kampania „Dzień na U”

Kampania „Dzień na U” została zainicjowana w 2019 roku przez Fundację Rak’n’Roll, aby zachęcać do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Zamiast straszyć chorobą, kampania postawiła na pozytywny przekaz. Początkowo skierowana była głównie do kobiet, ale teraz obejmuje również mężczyzn. Pracodawcy, którzy przystępują do programu, zapewniają swoim pracownikom dodatkowy czas wolny na wykonanie badań.

 

Fundacja Rak’n’Roll

Reklama

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz. Organizacja działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na nowotwory i ich bliskich, a także promuje zdrowe wybory i zachowania. Fundacja realizuje programy, które są odpowiedzią na luki w systemie opieki zdrowotnej.

 

Dzięki akcji „Zrób sobie Dzień na U” mieszkańcy Szczytna będą mogli zadbać o swoje zdrowie i nauczyć się, jak regularnie przeprowadzać badania profilaktyczne. To doskonała okazja, aby potwierdzić swoje zdrowie i zbudować nawyk regularnego dbania o siebie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama