W niedzielę, 30 kwietnia odbyła się 32 edycja Maratonu Juranda w Lipowcu. Na starcie stanęło 421 zawodników, którzy rywalizowali na trzech dystansach. Wraz z Maratonem Juranda wystartował Półmaraton Rycerski oraz Dyszka Jurandówny. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. W biegu Jagienki wystartowało 70 osób. Główny bieg wygrał Damian Świerdzewski z teamu KS ARCO Ławy.
Maraton Juranda to wydarzenie sportowe, które co roku przyciąga miłośników biegania z całego kraju. Dzięki staraniom organizatorów bieg odbył się w doskonałej atmosferze, a wszyscy uczestnicy mogli poczuć ducha rywalizacji i cieszyć się z osiągniętego wyniku.
Tegoroczny maraton wygrał Damian Świerdzewski z czasem 2 godziny 24 minuty i 52 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Weronika Lenkiewicz - 3 godziny 6 minut i 1 sekunda. Wśród mieszkańców naszego powiatu najlepszy był Tomasz Kiernozek, który z czasem 3 godziny, 1 minuta i 57 sekund zajął dziesiąte miejsce.
Pierwsza edycja odbyła się w 1984 roku, a od 1985 roku startują również kobiety. W 1991 roku rekord Maratonu Juranda wynoszący 2 godziny 22 minuty i 23 sekundy ustanowił Adam Musiał z Krzyża. Do tej pory ten wynik nie został poprawiony.
21.097 km Wózki
1. Kamil Kołodziejek 01:55:40
2 Krystian Brzostek 02:04:44
10 km Dyszka Jurandówny
1. Przemysław Flaga 00:33:23
2. Damian Błaut 00:33:44
3. Piotr Stasiowski 00:35:03
4. Marcin Ambroziak 00:35:25
5. Maciej Wojciechowski 00:35:35
6. Adam Olszewski 00:35:36
7. Sebastian Koziatek 00:35:56
8. Łukasz Szwaj 00:36:23
9. Karol Januszewski 00:37:28
10. Mariola Sudzińska 00:38:24
21.097 km Półmaraton Rycerski
1. Paweł Malinowski 01:12:15
2. Tomasz Mikulski 01:12:54
3. Wojciech Kopeć 01:14:47
4. Wojciech Szopiński 01:17:08
5. Rafał Smoliński 01:17:52
6. Patryk Miszke 01:21:31
7. Michał Lipski 01:23:41
8. Jacek Ważny 01:24:18
9. Sebastian Szarmacher 01:25:34
10. Jakub Koziatek 01:25:39
42.195 km Maraton Juranda
1. Damian Świerdzewski 02:24:52
2. Dawid Moska 02:48:20
3. Paweł Witkowski 02:48:56
4. Rafał Dzięgielewski 02:50:52
5. Mariusz Wojdyło 02:53:12
6. Paweł Bąk 02:56:11
7. Tomasz Stolarczyk 02:58:04
8. Radosław Górski 02:58:33
9. Marcin Kurp 02:59:49
10. Tomasz Kiernozek 03:01:57
300m dziewcząt (Bieg Jagienka): 1. Maria Jesień, 2. Ada Szewczyk, 3. Zofia Mrozek
300m chłopców (Bieg Jagienka): 1. Paweł Soliwoda, 2. Filip Gogola, 3. Maciej Kiernozek
600m dziewcząt (Bieg Jagienka): 1. Elżbieta Pietrzak, 2. Pola Wandachowicz, 3. Antonina Palenik
600m chłopców (Bieg Jagienka): 1. Antoni Kiersikowski, 2. Piotr Rydzewski, 3. Wiktor Kiernozek
800m dziewcząt (Bieg Jagienka): 1. Aleksandra Szok, 2. Maja Jakubcewicz, 3. Karolina Bogdańska
800m chłopców (Bieg Jagienka): 1. Jakub Berg, 2. Tomek Kacprzak
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33