Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Daj się zachwycić pięknem Warmii i Mazur! - wystawa fotografii DOCENIĆ PRZYRODĘ w MDK Szczytno


Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na otwarcie wystawy fotografii, która odbędzie się w czwartek, 16 marca 2023 r. o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Wystawa pt. "DOCENIĆ PRZYRODĘ" prezentuje fotografie wykonane przez członków ZPFP z terenu Warmii i Mazur.


  • Data:

ZPFP to organizacja skupiająca entuzjastów fotografii przyrodniczej. Poprzez swoją pracę, fotografowie mają nadzieję przyczynić się do zwiększenia świadomości ludzi na temat piękna i wartości przyrody oraz jej ochrony. Okręg Warmińsko-Mazurski liczy aż 39 członków, którzy są zaproszeni do prezentacji swoich najlepszych prac na wystawie.

 

Wystawa "DOCENIĆ PRZYRODĘ" to doskonała okazja, aby zobaczyć niezwykłe obrazy, które ukazują bogactwo przyrody regionu Warmii i Mazur. Na wystawie zaprezentowane zostaną zarówno zdjęcia zwierząt, jak i roślin, a także krajobrazy, które zachwycają swoim pięknem.

 

Wernisaż wystawy to wyjątkowa okazja, aby spotkać się też z fotografami, którzy wykonali te niesamowite zdjęcia, porozmawiać z nimi o ich pracy i zainspirować się ich pasją.

 

Lista autorów zdjęć wystawy ZPFP OWM - DOCENIĆ PRZYRODĘ:
Bałdyga Tomasz, Bezuch Waldemar, Boguszewicz Patryk, Bzura Waldemar, Dobek Krzysztof, Figlant Paweł, Frankowicz Sylwia, Gotkiewicz Iwona, Gotkiewicz Wojtek, Hegier Henryk, Janiak Michał, Jasionowski Hubert, Kędzia Maciej, Kędzia Marek, Kiezik Walerian, Klewiado Marek, Kniefel Renata, Kot Rafał, Książek Hanna, Kujawa Roman, Łaźniewski Jerzy, Marcinkowski Michał, Mellin Maria, Olchówka Jan, Rodziewicz Maciej, Salwin Zbigniew, Sosnowski Ferdynand, Szlezyngier Jagielska Beata, Sztorc Jacek, Szymański Sławomir, Targoński Piotr, Ulaniuk Paweł, Ułanowicz Beata, Waszczuk Andrzej, Wiśniewska-Hałka Kamila, Zawrotny Grzegorz.


Reklama

 

Nie potrafimy stworzyć ziemi ani morza,
ale potrafimy je zniszczyć.
Na szczęście potrafimy docenić przyrodę,
mimo że dzięki nauce dopiero zaczynamy ją rozumieć.
Edward O. Wilson

 

Nie każdy z nas ma szansę na życie z dala od zgiełku wielkich miast. Jesteśmy dzień po dniu otoczeni murami, przemieszczamy się samochodami, zapominamy o innym świecie…

 

Tuż za zakrętem czeka zaś środowisko, które nie jest wytworem rąk ludzkich, a które było tu przed nami. Przyroda. Trwa w postaci materii nieożywionej i żywych organizmów. Niszczeje, umiera, by na nowo się odrodzić. Korzystamy z niej przyczyniając się, świadomie lub nie, do upadku jej elementów. Nie rozumiemy jak ważne jest zachowanie umiaru w czerpaniu z natury, jak łatwo jest doprowadzić do bezpowrotnej utraty ekosystemów. Jednocześnie to my ludzie walczymy o przetrwanie gatunków, prowadzimy badania naukowe i odkrywamy powiązania pomiędzy zjawiskami. Zachwycamy się pięknem naturalnych ekosystemów, odzwierciedlając je w licznych formach artystycznego wyrazu. Wierszach, obrazach, muzyce, fotografii.

Reklama


Przyroda. Aby ją docenić, trzeba się na chwilę zatrzymać. Oddać obserwacji, przystanąć. Fotografie członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego to efekt zachwytu nad poszczególnymi elementami przyrody – tej ożywionej, jak i nieożywionej. Zwierzętami, roślinami, krajobrazem. „Docenić przyrodę” - taki tytuł nosi kolejna wystawa fotografów Stowarzyszenia, która jest formą wyrażenia podziwu dla piękna i respektu dla niezbadanych jeszcze tajemnic otaczającego nas środowiska. Zapraszamy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama