Piątek, 24 Marca
Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -

Reklama


Reklama

Dachowanie, pijany kierowca... policjanci podsumowali weekend na drogach naszego powiatu (zdjęcia)


Po alkoholu, na zakazie, bez uprawnień i bez wyobraźni… wobec takich kierujących interweniowali w ostatni weekend szczycieńscy policjanci. Każdy łamiący prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami, zarówno za popełnione wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe. Czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego policjanci codziennie patrolują ulice i kontrolują kierujących eliminując z ruchu tych, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych.W czwartek (05.01.2023r.) około godziny 22:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Świętajno – Kolonia. Ze zgłoszenia wynikało, że dachował samochód. Skierowany na miejsce patrol policji ustalił, że kierowca pojazdu marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze wywracając pojazd na dach. Kierowcą Opla był 33-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Mężczyzna wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że w jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Świętajno został przetransportowany do szpitala. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

 

Następnego dnia, w piątek (06.01.2023r.) po godzinie 20:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące dachowania Lexusa na trasie Wielbark – Jedwabno. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 62-letni mieszkaniec Olsztyna jadąc DW nr 508, między miejscowościami Jedwabno-Piduń nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem i zjechał do rowu wywracając pojazd na dach. 62-Latek jechał sam, był trzeźwy. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny.

 

W sobotę (07.01.2023r.) po godzinie 13:00 w miejscowości Czarkowy Grąd osobowy Opel wjechał w ogrodzenie. Policjanci ustalili, że 58-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego jechała od strony miejscowości Rudka w kierunku miejscowości Czarkowy Grąd. Kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania. Mundurowym powiedziała, że uczyła się jeździć samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Pomyliła gaz z hamulcem i wjechała w ogrodzenie posesji w miejscowości Czarkowy Grąd. W pojeździe znajdował się pasażer. To 47-letni mieszkaniec gminy Szczytno. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Kobieta była trzeźwa. Funkcjonariusze nałożyli na 58-latkę mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo, za kierowanie pojazdem bez uprawnień kobieta odpowie przed sądem. Mundurowi nałożyli również mandat karny na 47-letniego pasażera, za dopuszczenie do kierowania pojazdem osoby nieposiadającej prawa jazdy.


Reklama

 

Tego samego dnia (sobota, 07.01.2023r.) przed godziną 15:00 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Polskiej i Żeromskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca Alfą Romeo wyjeżdżając z ulicy Żeromskiego nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki Volvo, który poruszał się drogą z pierwszeństwem, ulicą Polską. W wyniku zdarzenia pojazd marki Volvo wjechał w barierki ochronne przy ulicy Polskiej. Za kierownicą pojazdu marki Alfa Romeo znajdowała się 42-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Natomiast pojazdem marki Volvo kierowała 26-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Pojazdem Volvo jechało również roczne dziecko. Obie kierujące były trzeźwe. W wyniku tego zdarzenia 26-latka została przetransportowana do szpitala. Szczycieńscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

 

Również w sobotę (07.01.2023r.) po godzinie 23:00 policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w Świętajnie do kontroli pojazd marki Toyota. Za „kółkiem” siedział 65-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że w jego organizmie krąży ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy. Po wykonaniu czynności, mieszkańca gminy Świętajno przekazali członkowi rodziny. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat kary pozbawienia wolności.

 

W niedzielę (08.01.2023r.) przed godziną 16:00 w miejscowości Kipary policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda. Samochodem kierowała 36-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Mundurowi sprawdzili kobietę w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że nie posiada ona prawa jazdy. Policjanci skierowali sprawę kobiety do sądu. Odpowie za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień. Za popełnienie tego wykroczenia, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 złotych.

Reklama

 

Również w niedzielę (08.01.2023r.) przed godziną 19:00 patrol szczycieńskiej „drogówki” w Pasymiu na ulicy. Jana Pawła II zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki Mercedes. Pojazdem kierował 30-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych, a także zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i nałożyli na kierującego mandaty karne za popełnione wykroczenia. Dodatkowo okazało się, że 30-latek posiada aktywne trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie kierował pojazdem pomimo braku uprawnień. Teraz 30-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu nawet do 5 lat kary pozbawienia wolności.

 

Tego samego dnia (niedziela, 08.01.2023r.) po godzinie 19:00 szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi w miejscowości Zieleniec. Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mężczyzna znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna ma ponad 3,5 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Po wykonanych czynnościach mężczyznę przekazano osobie wskazanej. Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu do 2 lat kary pozbawienia wolności.

 

KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama